ScreenShield Tempered Glass od Skinzone: Mějte displej iPhonu jako nový i po letech

Ochranná fólie nebo sklo na displej? Fólie začínají být poslední dobou tabu, protože nedokážou to, co ochranné sklo a jedno perfektní jsme otestovali. ScreenShield Tempered Glass od společnosti Skinzone vám zachová displej iPhonu i po letech používání.

Fólie se jednoduše už přestávají používat. Sice pro ně kladně hovoří jejich cena, ale kdo chce svůj drahý telefon, a zejména pak iPhone, ochránit maximálně, sáhnout musí po ochranném skle. Jenom sklo totiž dokáže váš displej ochránit i při pádu.

Skinzone Logo

Na test se ke mně dostalo sklo značky ScreenShield Tempered Glass od společnosti Skinzone, a nešetřil jsem ho, dal jsem mu co proto. Začněme ale pěkně popořádku od balení přes ošemetnou instalaci až po ohodnocení kvality.

 

Na úvod příběh jedné uživatelky

„Vždycky jsem se o svůj mobil pečlivě starala, nikdy mi nikam neupadl, ani jsem ho neztratila. Zkrátka ke svým věcem se chovám zodpovědně a pečlivě, jak mě před lety naučila maminka. To ovšem platilo do doby, než jsme si s rodinou pořídili štěně Stafordširského bulteriéra a moje životní zásady šly vniveč.

Štěňátko se totiž rozhodlo, že kromě bot mu nejvíc chutnají kabely – speciálně nabíječka od mého nového iPhonu. Ten mám na nočním stolku kvůli rannímu buzení. A za poslední dobu se mi minimálně pětkrát stalo, že mne v noci probudila rána, štěňátko v rámci hry s kabelem strhlo ze stolku také přístroj. Já vždy nejprve vynadala psovi, pak děkovala kamarádovi, který mi na mobil umístil nejen kryt, ale také Screenshield Tempered Glass… Jak jsem si přečetla, je devětkrát odolnější než jiné běžné sklo. Díky jeho prozíravosti, kterou já neoplývám, nemám mobil rozbitý, a ani jediného pavouka. Takže díky. Původně jsem si myslela, že tyto věcičky nefungují, mohu ale s čistým svědomím doporučit. Fakt se vám díky nim iPhone nerozbije.”

 

V balení je sklo, ale i pomůcky

Jaké by asi mohlo být balení ochranného skla, které je tenké skoro jako čtvrtka papíru? Je prostě malé a obsahuje vše potřebné. Osobně mám a spokojeně používám iPhone 6s Plus, a kdo tento přerostlý kousek má, a v minulosti používal i menší iPhony, určitě mi dá za pravdu, že je potenciální riziko pádu tohoto obra mnohem větší, než je tomu u iPhonu 6/6s, nebo dokonce starých dobrých „čtyřek“.

V plastovém pouzdru se jmenovitě ukrývá sklo samotné, které je skryto v měkém plastovém molitanu, pomůcka pro instalaci fólie (nálepka), plastový odstraňovač bublinek, který mimochodem není při správné instalaci ani potřeba, a dvě utěrky, z čehož jedna je vlhčená a označena číslem 1, a ta druhá suchá s číslovkou 2, která slouží na závěr čištění displeje před instalací skla.

 

Zahoďte návod, použijte manuální zručnost

Návod, ač je docela strohý, jsem nepoužil a udělal jsem dobře. Doporučuji si před instalací skla udělat na pracovním stole dostatečný prostor a dobře si jej osvítit, například stolní polohovatelnou lampičkou.

Položte si před sebe iPhone a pečlivě očistěte displej vlhčeným ubrouskem (1), který odstraní veškeré mastnoty. Poté už jemně a k dokonalosti doleštěte displej suchým ubrouskem (2). Nyní máte vše připravné, a už ani nedýchejte a neviřte prach, ať pod sklem nemáte žádnou nečistotu, která by vás psychicky týrala svou existencí.

skinzone_4

Podle výrobce byste si měli sklo přiložit k displeji a pomocnou nálepkou jej zafixovat. Poté odstranit ochrannou fólii na skle a sklo přilepit. Jenže tady hrají roli i milimetry, a špatná instalace skla by vás mohla psychicky týrat úplně stejně jako smítko mezi sklem a displejem.

Odlepování skla nedoporučuji už vůbec, protože jej zničíte. Sklo se mírně ohne, a vy jej znovu na displej nepřilepíte, zůstanou vám tam bubliny, kterých se už v životě nezbavíte.

Nejlépe se mi sklo instalovalo primitivním způsobem, a to tak, že jsem odlepil ochrannou fólii na skle a přikládal vrchní část skla, a řídil se otvorem reproduktoru. Ve chvíli, kdy jsem byl spokojený, jsem pomalu fólii pokládal směrem k Home tlačítku. Určitě na fólii netlačte, přilne sama svou váhou. Výsledek byl perfektní a fólii se mi podařilo nainstalovat absolutně přesně. Pokud byste náhodou měli miniaturní bublinky mezi sklem a fólií, nepanikařte. Výrobce udává, že zmizí do 1 až 2 dnů.

 

Nevýhody? Ano, ale může za to i iPhone

Ochranná skla jsou pro mobilní telefony perfektní řešení. Neškrábou se jako fólie, nesnižují citlivost displeje, neznemožňují používání funkce 3D Touch na „6eskových“ iPhonech a nemění povrch tak, že to váš prst pozná. Ochranné sklo ScreenShield Tempered Glass je totiž stejně kluzké jako ochranné sklo samotného iPhonu.

Bohužel nevýhoda většiny skel, a to včetně recenzovaného ScreenShieldu, je, že kompletně nezakryjí celý displej iPhonu. iPhone má sklo po celém obvodu zahnuté a skla, která by kryla i zahnuté části, se masivně neprodávají, a ani jsem moc takových neviděl. V praxi to ničemu nevadí, ale při pádu telefonu je zde riziko roztříštění displeje větší než u skel, která zakryjí displej celý. Další, a zároveň poslední, nevýhodu vidím v povrchu skla. To se upatlává ve větší míře než originální sklo displeje iPhonu.

 

Vydrží? Vydrží!

ScreenShield Tempered Glass od Skinzone dělá to, co slibuje. Ochrání váš displej při každodenním používání a zmírní riziko rozbití displeje při pádu telefonu na zem. Pokud navíc používáte pospolu se sklem i ochranné pouzdro, máte iPhone perfektně zabezpečený.

Po několikatýdenním používání je sklo zatím netknuté a vypadá jako v první den instalace. Nikde se neodlepuje, po displeji nepochoduje, a prostě drží a chrání, a tak to má být.

Na trhu je skel více, ale některá jsou zbytečně drahá, a přitom nenabízí nic navíc oproti těm levnějším. Naopak levná skla jsou zase spíše na obtíž, protože se můžou po pár dnech odlepovat nebo nemusí vydržet tolik co skla dražší. ScreenShield Tempered Glass je takový střed, který má dobrý poměr ceny a kvality. Za 490 Kč si svůj drahý klenot za desítek tisíc ochráníte, a o tom to je.

Klady

  • Dobrá kvalita
  • Tenké sklo
  • Dobře klouže
  • Cena

Zápory

  • Nekryje celou plochu displeje
  • Opětovná instalace už není možná

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Skinzone

Název: ScreenShield Tempered Glass pro iPhone 6s Plus

Cena: 490 Kč (pro iPhone 4 a novější)

Ochranná fólie nebo sklo na displej? Fólie začínají být poslední dobou tabu, protože nedokážou to, co ochranné sklo a jedno perfektní jsme otestovali. ScreenShield Tempered Glass od společnosti Skinzone vám zachová displej iPhonu i po letech používání. Fólie se jednoduše už přestávají používat. Sice pro ně kladně hovoří jejich cena, ale kdo chce svůj drahý […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Váha a rozměry
Cena

Výborné

Shrnutí : Krycí sklo ScreenShield Tempered Glass od Skinzone je povedená ochrana displeje iPhonu. Za těch pár korun to prostě stojí.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?