Samsung dostal objednávku na 160 miliónů OLED panelů pro iPhone 8

Jihokorejský Samsung podepsal s Apple dohodu o dodávce 160 mil. kusů OLED panelů. Ty budou použity pro výrobu nového iPhonu 8.

Nový iPhone 8 bude pravděpodobně uveden na podzim letošního roku a očekává se velký zájem. Proto americká společnost objednala u svého největšího konkurenta na poli chytrých zařízení, Samsungu, 160 mil. OLED panelů. Už loni přitom poptala 100 mil.

 

Apple čeká, že o iPhone 8 bude obrovský zájem

Celkem tedy půjde na výrobní pásy 160 mil. kusů OLED displejů. Firma z Cupertina přitom za poslední kvartál, kdy oznámila rekordní výsledky, prodala bezmála 80 mil. iPhonů. Tato zásoba by tak Applu mohla stačit i na celý rok. Zdá se ale přesto poměrně vysoká, a není tak vyloučeno, že by OLED panelem osadil Apple i další představené iPhony v tomto roce.

iPhone 8

Podle posledních spekulací se tvrdí, že se letos dočkáme celkem tří nových telefonů od Applu. Dva mají vycházet z posledního iPhonu 7 a 7 Plus. Půjde tedy o drobný update, a možná uvidíme iPhone 7s a 7s Plus. Třetí model má být úplně nový, napěchovaný novinkami, a s velmi vysokou cenovkou. Jako jediný by měl dostat OLED obrazovku. Alespoň se to tvrdí.

Přední strana iPhonu 8 bude postrádat rámečky kolem displeje. Pokud nějaké zůstanou, budou velmi tenké. Touch ID může být začleněno do celé přední obrazovky a přiložením prstu kamkoliv na předek telefonu bude systém schopný rozeznat otisk. Další spekulace ohledně displeje už nejsou příliš jasné.

 

OLED displeje se už u Applu používají

OLED displej není přitom u Applu žádnou novinkou. Už jej dokázal použít u všech generací Apple Watch a také v nejnovějším MacBooku Pro a jeho Touch Baru. Oproti množství objednaných panelů pro iPhone se ale jedná o zanedbatelné množství v řádu pár miliónů kusů.

Samsung má být jediným dodavatelem zobrazovacích panelů pro iPhone 8. V příštím roce se má údajně přidat i LG a čeká se další navýšení objemu. Je tak možné, že OLED panely dostanou i ostatní telefony z Cupertina právě až příští rok.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?