Samsung dostal objednávku na 160 miliónů OLED panelů pro iPhone 8

Jihokorejský Samsung podepsal s Apple dohodu o dodávce 160 mil. kusů OLED panelů. Ty budou použity pro výrobu nového iPhonu 8.

Nový iPhone 8 bude pravděpodobně uveden na podzim letošního roku a očekává se velký zájem. Proto americká společnost objednala u svého největšího konkurenta na poli chytrých zařízení, Samsungu, 160 mil. OLED panelů. Už loni přitom poptala 100 mil.

 

Apple čeká, že o iPhone 8 bude obrovský zájem

Celkem tedy půjde na výrobní pásy 160 mil. kusů OLED displejů. Firma z Cupertina přitom za poslední kvartál, kdy oznámila rekordní výsledky, prodala bezmála 80 mil. iPhonů. Tato zásoba by tak Applu mohla stačit i na celý rok. Zdá se ale přesto poměrně vysoká, a není tak vyloučeno, že by OLED panelem osadil Apple i další představené iPhony v tomto roce.

iPhone 8

Podle posledních spekulací se tvrdí, že se letos dočkáme celkem tří nových telefonů od Applu. Dva mají vycházet z posledního iPhonu 7 a 7 Plus. Půjde tedy o drobný update, a možná uvidíme iPhone 7s a 7s Plus. Třetí model má být úplně nový, napěchovaný novinkami, a s velmi vysokou cenovkou. Jako jediný by měl dostat OLED obrazovku. Alespoň se to tvrdí.

Přední strana iPhonu 8 bude postrádat rámečky kolem displeje. Pokud nějaké zůstanou, budou velmi tenké. Touch ID může být začleněno do celé přední obrazovky a přiložením prstu kamkoliv na předek telefonu bude systém schopný rozeznat otisk. Další spekulace ohledně displeje už nejsou příliš jasné.

 

OLED displeje se už u Applu používají

OLED displej není přitom u Applu žádnou novinkou. Už jej dokázal použít u všech generací Apple Watch a také v nejnovějším MacBooku Pro a jeho Touch Baru. Oproti množství objednaných panelů pro iPhone se ale jedná o zanedbatelné množství v řádu pár miliónů kusů.

Samsung má být jediným dodavatelem zobrazovacích panelů pro iPhone 8. V příštím roce se má údajně přidat i LG a čeká se další navýšení objemu. Je tak možné, že OLED panely dostanou i ostatní telefony z Cupertina právě až příští rok.

Zdroj: 9to5mac.com

Kam dál? • Shteffi

  Hmm zajímavé počty, 160 milionů objednala, a předtím 100 milionů poptala. To dohromady nedělá 260, podle mě. Když něco poptávám, tak ještě neobjednávám. Takže z poptávky 100 M nakonec objednali 160 M. Nic víc. Nebo se zase něco popletlo v překladu?

  • Karlička Voprcálková

   To se spíš něco popletlo v hlavě autora. Ve zdroji se celkem jasně píše, že Apple u Samsungu objednal 100mil kusů a později to „rozšířil“ na 160mil kusů.
   („According to this latest report, the company has extended its manufacturing agreement and now wants Samsung to provide 160 million panels“).

   Nehledě na to, že autor buď dělá bulvár nebo je naivní, když si myslí, že zásoba 260 mil ks by „mohla“ stačit na celý rok. Taková zásoba by možná stačila na dva roky či víc. To, že se po představení nového iPhonu těsně před vánoci prodá 80mil kousků ještě neznamená, že se takovým tempem bude prodávat celý rok, to ví snad i malé dítě a běžně se to ve statistikách uvádí.

   Iphonů se ročně prodá snad kolem 180 mil ks a to všech modelů. OLED display by podle článku měl dostat jen ten nejvyšší s ještě ujetější cenovkou, který podle mého názoru neudělá ani 1/3 prodejů…což je tak 60mil max, nevím, proč si autor myslí, že jich za rok prodají přes 260milionů. To už je hodně vadná dedukce.

   • Naivní nejsem 🙂 Za rok 2016 se odhaduje, že Apple prodal 210 mil. kusů všech iPhonů. Pokud, jak píšete, iPhone 8, jediný s OLED displejem, udělá třetinu prodejů (70 mil.), tak má Apple na více než 2 roky zásoby. A další rok se ještě přidá LG. Všechno to jsou zatím spekulace, nelze brát nic jako dané.

  • Máte samozřejmě pravdu, je to celkem 160 miliónů kusů. Díky, v článku jsem opravil 🙂