Recci Seven 7000 mAh je krásná powerbanka s Lightning konektorem

V dnešní době, kdy telefon vydrží nabitý jeden den, se velmi hodí mít v záloze externí zdroj energie. Recci Seven 7000 mAh to splňuje, a přináší i něco navíc.

Na testování nám před nedávnem přišla powerbanka Recci Seven 7000 mAh, která slibuje, že nabije 3x telefon na jedno svoje nabití. Na svém těle má LED indikaci, která prozradí, kolik má ještě energie a její nabití probíhá přes Lightning konektor. Takže už žádné tahání dalšího kabelu, který je na většině dnešních powerbanek v podobě microUSB.

 

Recci Seven 7000 mAh je menší než iPhone 7

V balení se kromě powerbanky nachází nabíjecí kabel s jedním klasickým USB a druhým Lightning konektorem. Ten první nabíjí powerbanku, a když jej otočíte, nabijete si iOS zařízení. To pokládám za ohromnou výhodu a vzhledem k ceně powerbanky (stojí 990 Kč) i za překvapení, protože samotný originální kabel pořídíte za 580 Kč. Což je víc než polovina celého produktu.

Po rozbalení jsem si musel nabíječku pořádně osahat. Je pogumovaná a působí na omak velmi příjemně. Její váha je podobná jako u iPhonu 7 a velikostně je trochu menší. Design se mi líbí a nikde s ní neuděláte ostudu. Na výběr má zákazník z šesti barevných variant – fialové, zelené, růžové, červené, modro-zelené a bílé.

Vypadá skvěle, nosí se parádně a nabíjení probíhá přes dodaný Lightning kabel, který v originálním Apple Storu pořídíte za více než polovinu ceny celého balení powerbanky.

Recci Seven 7000 mAh

Ještě se vrátíme k udávané kapacitě. Výrobce slibuje, že váš telefon nabije 3x. Záleží ale samozřejmě na iPhonu, který vlastníte. Nejnovější iPhone 7 tak zvládne nabít dokonce až 3,5x, větší iPhone 7 Plus zhruba 2,5x. Je to tak plně dostačující třeba na víkend, který byste měli strávit bez možnosti si zapojit nabíječku do elektrické zásuvky. Recci Seven 7000 mAh pak do plna nabijete za zhruba šest hodin.


Recci

Společnost Recci vznikla v roce 2011. Tony Wong, zakladatel společnosti Maxco, se rozhodl vytvořit koncept nové značky.

„Nechat každého zkusit jeden produkt, který opravdu nadchne“ to je vize společnosti Recci. Recci používá režim Internet Development s cílem snížit zbytečné propojení, aby každý zákazník mohl používat vysoce efektivní a high-tech čínské produkty. Skupina Maxco v krátké době roste ohromnou rychlostí: roční příjem za rok 2012 dosáhl 5 milionů čínských jüanů, zatímco v roce 2014 už 50 milionů a 100 milionů v roce 2016.

V posledních letech útočí na trh Recci svými powerbankami, datovými kabely, kryty a jinými výrobky pro každodenní použití. Recci chce vytlačit tradiční okopírované produkty z čínského trhu svým řešením.

Zdroj: Recci.hk


Na těle je jediné tlačítko

Sympatický a tenký kvádr má na svém boku dva konektory. Největší je klasické USB, které slouží k propojení s nabíjeným zařízením. Druhý konec s Lightning konektorem tak zastrčíte do iPhonu nebo iPadu. I ten zvládne nabít a nebude se s tím zbytečně loudat. Konektor podporuje napájení 2,1 A.

Hned vedle většího je i menší vstupní zdířka. Je pro Lightning konektor a po zapojení kabelu zastrčíte druhý konec do USB adaptéru nebo počítače. Poté se začne powerbanka nabíjet.

Nic dalšího dělat nemusíte, nabíjení začne hned po zasunutí obou konců kabelu. Ke kontrole stavu nabití powerbanky slouží postranní a zároveň jediné tlačítko. Po jeho zmáčknutí se rozsvítí čtyři bílé LED diody v případě, že je plný stav. Po vybití každých 25 % kapacity pak jedna dioda zhasne.

 

Chytrá powerbanka, která vydrží a neuhoří

Když necháte telefon propojený s Recci powerbankou přes noc, nic se nestane. V momentě, kdy dosáhne iPhone plné kapacity, se nabíjení vypne. Celý proces řídí systém Power IQ a rozhoduje o tom, kolik a jak proteče energie do připojeného zařízení. U baterie je udávaná životnost více než 500 nabíjecích cyklů.

Zaujal mě jeden z parametrů powerbanky, který je uveden na stránkách oficiálního distributora Maxco. Ten tvrdí, že produkt je ohnivzdorný. Chtěl bych to vyzkoušet, ale bojím se výsledku. Pokud bude zájem ze strany čtenářů o tento test, zkusíme jej domluvit se zapůjčitelem.

 

Klady

  • Lightning kabel v balení
  • Velikost a krásný design
  • LED diody na boku powerbanky
  • Cena

Zápory

  • Žádné

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Maxco.cz

Název: Seven 7000 mAh

Cena: 990 Kč

Parametry: Kapacita: 7 000 mAh, Typ baterie: vysoce kvalitní A+ lithium-polymerová baterie, Doba nabíjení: 5–6 hodin (2 000 mA/h), Vstupní napětí: DC 5 V / 2 A, Výstupní napětí: DC 5 V / 2.1 A

Kompatibilita: telefon, tablet, akční kamera, chytré hodinky, sluchátka apod.

Rozměry: výška: 125 mm; šířka: 59,5 mm, hloubka: 12 mm; hmotnost: 150 g

V dnešní době, kdy telefon vydrží nabitý jeden den, se velmi hodí mít v záloze externí zdroj energie. Recci Seven 7000 mAh to splňuje, a přináší i něco navíc. Na testování nám před nedávnem přišla powerbanka Recci Seven 7000 mAh, která slibuje, že nabije 3x telefon na jedno svoje nabití. Na svém těle má LED indikaci, která prozradí, […]

Hodnocení

Rychlost nabíjení
Design
Velikost
Cena

Vynikající

Shrnutí : K powerbance Recci Seven 7000 mAh nemám žádnou zásadní výtku a rozhodně je to skvělý parťák na delší dobu bez možnosti připojení telefonu nebo podobného zařízení do zásuvky.

User Rating: Be the first one !
95


Kam dál?