Beats Solo 3 Wireless. Recenze sluchátek od Dr. Dre

Sluchátka Beats Solo přichází ve svém třetím vydání. Do rukou se mi dostala jejich nová, bezdrátová verze. Jedná se pouze o drahý módní doplněk nebo mají opravdu co nabídnout?

Beats vyrábí několik druhů sluchátek. Solo 3 jsou třetí generací tzv. „on ear“ sluchátek přes hlavu. Mezi další modely těchto klasických velkých sluchátek patří Beats Studio, Beats EP nebo Beats Pro. Dr. Dre má v nabídce i klasické pecky, které mohou lépe vyhovět třeba sportovcům. Mezi nejznámější tváře reklamní kampaně Beats patří Lebron James, Serena Williams, Michael Phelps nebo Pharrell Wiliams.

 

Rukopis Applu

Je to již více než dva roky, co společnost Beats Electronics koupil kalifornský gigant Apple. Od té doby můžeme sledovat určitou paralelu mezi sluchátky Beats a dalšími výrobky Applu. Tato podobnost je vidět od webových stránek, až po vzhled a barevné kombinace jednotlivých zařízení. Ne jinak je tomu v případu balení. Podobně jako krabička od iPhonu nebo iPadu vypadá i ta od sluchátek. Na bílém pozadí jsou vidět sluchátka (v mém případě leskle černá). Obdobný je i princip uspořádání jednotlivých položek v balení nebo otevírání krabičky. Rozbalování takových produktů bylo, je, a doufám že i bude uživatelský zážitek.

V balení jsou kromě sluchátek také informační letáky s instrukcemi, USB kabel pro nabíjení sluchátek, kabel pro klasické připojení sluchátek do 3,5 mm jacku a praktická brašnička s karabinou, do které lze sluchátka elegantně složit. Můj batoh je často naplněný k prasknutí, a právě tehdy využívám onu malou karabinu. Sluchátka mám na jednom z ramenních popruhů. Pořád jsou krásně po ruce, a nezabírají zbytečně místo v batohu.

Bezdrátová technologie sluchátek je opravdu velmi praktická. Hlavně v zimním období, kdy na sobě máte několik vrstev oblečení  vás nebude obtěžovat všudypřítomný drát vedoucí do kapsy.

Látkový obal na sluchátka v sobě skrývá i malou kapsičku, kam lze uložit třeba nabíjecí nebo audio kabel na cesty. I když je kapsa malá, tak se do ní oba kabely pohodlně vlezou. Kabely však u těchto sluchátek nejsou to, co by vás mělo zajímat. Po dobu asi dvou měsíčního testování jsem je použil jen několikrát. Nejsou totiž potřeba. Nabíjení je rychlé, vybíjení pomalé, a bezdrátová kvalita zvuku na velmi vysoké úrovni.
 


Beats Electronics, dceřiná společnost Applu

Beats Electronics je americký výrobce audiotechniky a příslušenství, především ale sluchátek a reproduktorů. Prezentuje se pod značkou Beats by Dr. Dre. Sídlí ve městě Santa Monica s pobočkou v Culver City (obě ve státu Kalifornie). V roce 2013 měla Beats Electronic tržby o výši 1,5 mld. dolarů. Produkty Beats se prodávají globálně a firma má přibližně 700 zaměstnanců.

10. května 2014 Beats koupila společnost Apple Inc. za 3,2 mld. dolarů, s tím, že hodlá značku zachovat, pouze příjmy z ní bude těžit nový majitel. Tato transakce udělala z Dr. Dre prvního miliardáře mezi hip-hopovými producenty. O měsíc později unikly zprávy o tom, že Apple možná přestane u svých zařízeních podporovat 3,5mm jack a nahradí jej konektorem Lightning – Beats tím pádem využije k výrobě „oficiálních“ sluchátek s tímto konektorem a u všech konkurenčních výrobců bude vybírat licenční poplatky za použití rozhraní. To se však nakonec nestalo, a 3,5 mm jack mají i nové Solo 3. Teda jen pokud chcete. Majitelé iPhonu 7 možná právě našli novou modlu.

Zdroj: Wikipedia


 

Beats Music vs Apple Music

Beats Music byla hudební online streamovací služba, která se ve Spojených státech spustila v lednu roku 2014. Neměla však dlouhého trvání a již v roce 2015 byla zrušena a nahrazena Apple Music. Nabízela 20 milionů skladeb. Jako určitý odkaz nyní Apple Music nabízí nepřetržitě vysílající internetové rádio Beats 1.

 

Zpracování a vzhled

Jestliže používáte pouze pecky, pak se vám budou zdát Beats Solo 3 jako velká sluchátka. Po nějaké době jsem však zjistil, že jsou lehká, pohodlná a kompaktní. Nabízí se v osmi barevných kombinacích ( leskle černá, matně černá, bílá, růžově zlatá, zlatá, stříbrná, fialová a Product RED, kterým podpoříte boj s rakovinou). Spodní strana horního oblouku spojujícího oba konce sluchátek má měkčený povrch. Velikost lze nastavit po obou stranách. Cvakáním se dostanete na požadovanou úroveň. Solo 3 dobře padnou i na malou hlavu. Na druhou stranu je není problém nosit na čepici. Rozpětí je dostatečné ve všech směrech.
Po usazení sluchátek okolní svět ztichne. I když jsou sluchátka jen „na uši (on ear)“, tak velmi dobře tlumí okolní zvuky. Tuto jejich vlastnost ocení hlavně lidé, kteří často cestují v dopravních prostředcích. Zvuky tramvaje, metra nebo autobusu zůstanou v pozadí, a vy můžete poslouchat vašeho oblíbeného interpreta.

Díky kvalitnímu odhlučnění zůstanou okolní zvuky skryty, a vy si tak můžete vychutnat svého oblíbeného interpreta.

Ovládací tlačítka jsou na obou náušnících. Na levém najdeme ovládání hlasitosti, play/pause, a přeskakování písniček. Tlačítkem, které se skrývá v logu Beats lze přijímat a ukončovat hovory. Na pravém náušníku se nachází tlačítko pro vypnutí a zapnutí s indikačními diodami. Jedna dioda přímo v tlačítku signalizuje zda jsou sluchátka zapnuté. Ostatních pět diod zobrazuje kapacitu baterie. Po usazení sluchátek na hlavu stačí podržet Power tlačítko po dobu asi 3 vteřin a technologie Bluetooth začne automaticky hledat zařízení v okolí. První párování s iPhonem probíhalo velmi lehce. Na telefonu stačí zapnout funkci Bluetooth a čekat. Sluchátka na iPhonu zobrazí notifikaci o připojení. Všechno je velmi jednoduché a intuitivní. Opakované připojování již probíhá automaticky (se zapnutým modrým zubem na obou zařízeních). Pro takového připojení je zapotřebí mít v iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch nainstalovaný iOS 10.

Velmi podobně funguje připojení sluchátek i s počítačem Mac. Vše je rychlé a funguje bez problémů. Beats Solo 3 se však nepřipojí k Macu automaticky jako k iPhonu. Přes nabídku > Bluetooth > Připojit, jim musíte pomoci.

Náušníky neschovají uši docela. Spočinou na uších. I když je jejich polstrování měkčené, tak začnou být nepříjemné po asi 1,5 hodině poslouchání. Teda alespoň co se týká mě. Před dalším poslechem si musí uši „odpočinout“.

 

Kvalita reprodukce

Dlouhou dobu v minulosti se o sluchátkách Beats psalo jako o předraženém kusu elektroniky, jehož zvukový projev není adekvátní ceně. Platí to i nyní? Nemyslím si. Na uších jsem již měl několik druhů sluchátek od různých, i renomovaných výrobců, a reprodukce hudby v podání Beats Solo 3 si s nimi v ničem nezadají. Na hudbě mám rád hluboké basy, a to tyhle sluchátka umí opravdu na jedničku. Takže když si pustíte, teď již miliardáře, Dr. Dre do uší, je to to pravé ořechové. Poslouchání nabasovaného rapu nebo hip-hopu, je od prvopočátku tím, k čemu byla sluchátka vytvořena.

Ani další hudební žánry však Solo 3 nepotopí. Ve zpívané hudbě se výšky neztrácejí, a při klasické hudbě zase jasně rozeznáte všechny nástroje, které právě hrají. Zvuk je čistý a vyvážený. Díky velmi dobrému utlumení okolních zvuků tak můžete vychutnávat hudbu do detailu kdekoliv se nacházíte.

 

Sport? Spíš s jinými modely

Sám sluchátka ke sportu příliš nepoužívám. Většinou mi vadí dráty a neustále usazování pecek do uší. Pecková sluchátka při běhu prostě nedrží stoprocentně. U vodních sportů nepřichází poslouchání hudby v úvahu už vůbec. Jednou jsem bezdrátová Solo 3 přece jenom do posilovny vzal. Jediný moment, kdy mi sluchátka nevadila, bylo při veslování na trenažéru. Sluchátka v pohodě přehlušila okolní rádio a já si užíval svůj playlist. Při ostatních cvicích už musela sluchátka do batohu. Jakýkoliv rychlejší pohyb hlavou, a sluchátka mají tendenci padat. Zato pouštění motivační hudby před a po cvičení je k nezaplacení. Solo 3 mě každodenně dostanou do mého vlastního hudebního světa.

 

40 hodin poslechu a rychlé nabíjení

Na jedno nabití vydrží hrát Solo 3 až 40 hodin. Tleskám! Není tomu tak dlouho, co Apple představil svá nová bezdrátová sluchátka AirPods. Ty vydrží na jedno nabití až 5 hodin. S přibaleným pouzdrem až 24 hodin. Takové hodnoty nechávají bezdrátové Beats daleko za sebou. Taky se vám nestane, že byste jedno ze sluchátek někde zapomněli . Airpods vyjdou na Apple.cz na 4990 Kč. V tomto světle se nejeví cena Beats Solo 3 Wireless jako tolik přehnaná. Zastavila se na částce 8199 Kč.

Sluchátka disponují funkcí Fast Fuel. V případě nedostatku energie zajistí 5 minutové nabíjení až 3 hodiny dalšího poslechu. Kompletní nabití baterie na 100% zabere 2 hodinky. Nabíjení indikuje 5 blikajících diod. Po úplném nabití budou všechny nepřerušovaně svítit.

Jako žádné elektronice, tak ani sluchátkům Beats Solo 3 zima nesvědčí. Všichni majitelé iPhonu určitě dobře znají, jak si dokáže mráz a nízké teploty pohrát s baterií. Sluchátka jsem zkoušel nosit namísto čepice. Bohužel to nebyl dobrý nápad. Po asi 15 minutách v teplotách lehce pod bodem mrazu se sluchátka opakovaně vypínala. Baterie se však nevybila jako u telefonu. Jen zafungoval jakýsi obranný mechanismus.  Tuto dysfunkci lze vyloučit použitím přibaleného 3,5 mm audio kabelu a z bezdrátových sluchátek udělat drátová.

 

Beats Solo 3 Wireless jsem si zamiloval

Na dobré se zvyká rychle. To platí i u Beats Solo 3. Kompaktní rozměry, kvalitní reprodukce hudby, s potlačením okolních zvuků, je předurčují ke každodennímu použití pro všechny aktivní lidi. Dlouhá doba přehrávání na jedno nabití (až 40 hodin) společně s rychlým nabíjením Fast Fuel vás nenechá na holičkách ani při delších cestách.

Beats Solo 3 WIreless

A nevýhody? Jak jsme si již mohli u Applu zvyknout, jeho ceny bývají často velmi vysoké. Značka Beats si za dobu své existence vybudovala zvučné jméno. A na něm postavila i své ceny. Dr. Dre a Jimmy lovine (zakladatelé Beats Electronics) založili celý brand na propagaci přes slavné osobnosti. Dlouholeté zkušenosti Dr. Dre v oblasti rapové hudby pomohly dostat značku sluchátek až tam, kde je nyní. Tedy, že je to stylové doplněk, který prostě musíte mít. Obchodní politiku převzal i Apple, a bude jen na vás, jestli si je koupíte, nebo ne. Já o nich začal dost vážně uvažovat.

 

Klady

  • Kvalitní reprodukce a potlačení okolních ruchů
  • Kompaktní rozměry a dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Vysoká cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti iSetos.

Název: Beats Solo 3 Wireles On-Ear Gloss Black 

Cena:

8 199 Kč

Parametry:

Provedení na uši, připojení bezdrátové přes přes Bluetooth® Class 1 nebo drátové přes 3,5 mm jack, baterie dobíjecí lithium-iontová, tlačítka pro ovládání hovorů a hudby, nastavování hlasitosti, zabudovaný mikrofon s formováním paprsku pro optimální srozumitelnost hovorů, izolace hluku, stereo Bluetooth, pasivní přehrávání přes kabel RemoteTalk, LED ukazatel nabití Fuel Gauge, nabíjení přes Micro-USB kabel.

Kompatibilita:

S použitím 3,5 mm kabelu plně kompatibilní. S použitím Bluetooth kompatibilní s iPhonem 5 a novějším, iPadem s Retina displayem a novějším a iPodem Touch 6. generace.

Rozměry:

Výška: 19,8 cm; hmotnost: 215 g.

Sluchátka Beats Solo přichází ve svém třetím vydání. Do rukou se mi dostala jejich nová, bezdrátová verze. Jedná se pouze o drahý módní doplněk nebo mají opravdu co nabídnout? Beats vyrábí několik druhů sluchátek. Solo 3 jsou třetí generací tzv. „on ear“ sluchátek přes hlavu. Mezi další modely těchto klasických velkých sluchátek patří Beats Studio, […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Cena
Kvalita zvuku

Chvalitebný

Shrnutí : Kvalitně zpracovaná sluchátka s atraktivním vzhledem a jménem. Zvuk již není tolik přebasovaný a působí mnohem vyváženějším dojmem. Snad jedinou opravdovou nevýhodou je vysoká cena. Už se však neplatí jen za image značky, ale i za kvalitní produkt, který náramně hraje.

User Rating: Be the first one !
73


Kam dál?