Prince obohatí knihovnu Apple Music o svou diskografii

Apple se neustále snaží rozšiřovat svou knihovnu hudby ve své Apple Music. Po diskografii AC/DC přichází i ta od nedávno zesnulého Prince.

Dle informací od The New York Post by měla diskografie Prince, jehož vydavatel Warner Music Group dosud neuvolnil mnohým streamovacím službám práva ke své hudbě, dorazit do Apple Music už 12. února. Aby nedošlo k mýlce, jedná se o diskografii, kterou Prince vydal právě u tohoto vydavatele. Všechna ostatní alba, která byla vydána jinde, dostupná stále nebudou.

apple music

 

Apple Music i ti další

Jediná služba, ve které si můžete tvorbu Prince nyní poslechnout, je Tidal. Za 14 dní se ale dočkají všichni uživatelé Apple Music, Spotify, Pandory, Deezeru i Google Play, kteří na tento moment čekají od července 2015, kdy byla Princova hudba ze všech podobných služeb stažena.

 


Prince Rogers Nelson (7. června 1958 Minneapolis, Minnesota, USA – 21. dubna 2016 Chanhassen) byl americký zpěvák, multiinstrumentalista, textař, producent, podnikatel, sexsymbol a výrazná osobnost hudební scény. Narodil se do hudebnické rodiny – jeho otec John Nelson působil v triu soustředěném kolem jazzového zpěváka Prince Rogerse, dle něj také dostal symbolicky křestní jméno Rogers a později si osvojil ‚Prince‘ a zvolil si ho za svůj pseudonym.

Už od dětství se jevil jako talentované dítě, jehož nadání rozhodně nebylo mařeno. Učil se hrát prakticky na cokoliv, k čemu se dostal, výsledkem bylo, že už v sedmi letech hrál na klavír, ve 12 letech uměl hrát na 25 hudebních nástrojů. Postupně se dopracoval k prakticky perfektnímu multiinstrumentalismu, kdy byl schopen ovládat prakticky libovolný hudební nástroj.

Zdroj: Wikipedi


 

Dne 12. února se udílejí ceny Grammy. Zvolené datum, kdy se Prince „uvolní“ stramovacím službám, tedy není náhodné. Očekává se, že právě zde bude mít umělec také vzpomínkové okénko. Prince totiž náhle zemřel loni 21. dubna. K této události také Apple v iTunes vydal vzpomínkovou kolekci jeho alb a singlů. Věnován mu byl i pořad na rádiu Beats 1.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?