Komu a jaký dárek k Vánocům? Presentlist vám poradí

Vánoce se kvapem blíží a nechávat nákup dárků na poslední chvíli se nemusí vyplatit. Mějte je pod kontrolou s českou aplikací Presentlist, která vám umí i poradit, jaký dárek pořídit.

Presentlist je česká aplikace, kterou nyní najdete na prvních příčkách TOP aplikací dostupných zdarma, a to i z toho důvodu, že právě teď je její čas. Při plánování koho jakým dárkem obdarovat se vám totiž může opravdu hodit. Zanevřít na ni ale nemusíte ani během celého roku, protože si do ní můžete své nápady zapisovat průběžně, a využít jich třeba k narozeninám, jmeninám atd.

 

Vskutku jednoduché a přehledné

Aplikace je velice jednoduchá, s jednoduchou grafikou a jednoduchým ovládáním. Trocha grafických prvků by jí neškodila, stejně jako méně infantilní provedení. K Vánocům to ale patří, takže to naštěstí nijak neuráží.

Do aplikace se můžete přihlásit, a to klidně i za pomoci propojení svého Facebooku nebo Google+. Díky tomu může být seznam dárků synchronizovaný napříč vašimi zařízeními. Super je i možnost zamknutí aplikace kódem (nebo Touch ID), aby se vám do ní nepodívaly něčí nedočkavé oči, a neodhalili tak, co se pro ně chystá.

Opravdu super je možnost zamknutí aplikace kódem, aby se vám do ní nepodívaly něčí nedočkavé oči.

Domovská obrazovka poskytuje uživateli seznam osob, které chce obdarovat. Symbolem plus je přidáváte, dlouhým podržením prstu na nich je zase odebíráte, podobně jako mažete aplikace v iOS. Zvolíte si, jakého je osoba pohlaví, napíšete její jméno, vyberete věk, a osoba vám přibude v seznamu. Importovat z kontaktů ale nejde, stejně tak ji následně nejde ani přejmenovat.

Po jejím výběru ji můžete přidávat karty s dárky. Pokud si nevíte rady, čím dotyčného obdarovat, najdete zde i užitečnou nápovědu, která se ale často opakuje. Ve výpisu dárků si u nich můžete ještě volit, zda jste je již zakoupili, jedná se zatím pouze o nápad, nebo je teprve musíte sehnat. Dle toho je zbarvena hlavní ikona dárku u jména.

 

Presentlist i řekne, kolik už jste utratili

Na domovské obrazovce lze i vyhledávat a zobrazit si statistiku vámi vydaných financí. Tu najdete pod dvěma čárkami v pravém horním rohu. Hned tak zjistíte, kolik vás ty dárky stály, jaká je jejich průměrná cena i to, komu věnujete ten úplně nejdražší. V nastavení najdete jen možnost změny hesla nebo obnovení propojení s danou sociální sítí.

Presentlist je dobrá aplikace, která vám opravdu může i pomoci. Má ale málo funkcí a nepříliš atraktivní vzhled. Jedna z prvních recenzí, kterou jsem na Appliště psal, byla na titul GiftShopper. Ve svém iPhonu ji mám stále, i když již opravdu dlouho nebyla aktualizována, a stále ji používám. Na rozdíl od Presentlistu totiž poskytuje tvorbu více událostí, takže v ní můžete mít i užitečnou historii.

Já tedy zůstávám na svém oblíbeném titulu. Vy ale, pokud se vám za něho nechce utrácet a rádi byste přehledný seznam dárků pro své blízké, aniž byste utratili byť jedinou korunu navíc, si rozhodně Presentlist nainstalujte, vyzkoušejte a uvidíte. Rozhodně je lepší, než si vše psát do Poznámek.

 

Klady

    • Jednoduchost sama
    • Dárkový rádce
    • Statistiky

Zápory

    • Nepřítomný import kontaktů
    • Jen jeden seznam

icon
Presentlist - dárkový pomocníkABEDEO s.r.o.LifestyleZdarmaStáhnout
Vánoce se kvapem blíží a nechávat nákup dárků na poslední chvíli se nemusí vyplatit. Mějte je pod kontrolou s českou aplikací Presentlist, která vám umí i poradit, jaký dárek pořídit. Presentlist je česká aplikace, kterou nyní najdete na prvních příčkách TOP aplikací dostupných zdarma, a to i z toho důvodu, že právě teď je její čas. Při […]

Hodnocení

Ovládání aplikace
Vzhled
Využití
Cena

Výborné

Shrnutí : Presentlist je dobrá aplikace, která vám opravdu může i pomoci. Má ale málo funkcí a nepříliš atraktivní vzhled. Pořád je ale lepší než obyčejné Poznámky.

User Rating: Be the first one !
85


Kam dál?