Apple mění označení MacBooků – Late nebo Mid už nehledejte

Americká společnost odstranila novému MacBooku Pro přídomek „Late“. Ten označoval období roku, kdy byl stroj představen.

Prakticky od začátku, co jsou na trhu MacBooky Pro, je Apple označuje navíc přídomky, které odpovídají období v roce. Doteď jste tak mohli najít hned za názvem MacBook Pro i označení Early, Mid nebo Late. To odpovídalo období v roce následovně:

  • Early – leden až duben
  • Mid – květen až srpen
  • Late – září až prosinec

Po zahájení prodeje nejnovějšího MacBooku Pro Apple pokračoval v tomto trendu. V říjnu ukázal MacBook Pro a 13 i 15palcovou variantu značil právě přídomkem Late. Celý tento název uváděly jak oficiální stránky společnosti, tak podpůrná dokumentace k jednotlivým strojům.

Označení MacBooků MacBook Pro 2016

 

V prosinci už byl jen MacBook Pro 2016

Koncem roku 2016 ale, jak se zdá, Apple od tohoto označení upustil. Nyní to vypadá, že bude stroje označovat jednoduše a jen s rokem, ve kterém byly představeny. Název se změnil na všech oficiálních dokumentech, webu i v informacích nejnovějšího systému macOS 10.12.4, který je testován v pořadí druhé betaverzi.

Vzhledem k tomu, že Apple bude pravděpodobně obnovovat MacBooky Pro v tomto roce, označí je jednoduše MacBook Pro 2017. Jedná se o první model MacBooku bez přídomku. 12palcový MacBook z roku 2016 totiž stále nese označení Early, a přitom se v loňském roce jiný nepředstavil, takže se nemůže nikomu plést.

Peter Cao, jeden z uživatelů Twitteru, postoval na tuto sociální síť tweet, kde je patrné, že jeho MacBook Pro z loňského roku se v poslední betě macOS 10.12.4 skutečně jmenuje pouze MacBook Pro 2016.

Uvidíme, jestli se tímto krokem chystá Apple naznačit, že MacBooky Pro bude aktualizovat maximálně jednou za rok. Vyloučený není ani podobný postup v případě ostatních strojů kalifornské společnosti.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?