Užívejte si funkci Obraz v obraze na macOS Sierra

S macOS Sierra přichází funkce Obraz v obraze, kterou už známe z iOS 10. Jak ji zapnout? Třeba na YouTube je to trochu složitější, podívejte se.

Začíná to být jasný trend. Funkce, která se osvědčila v iOS, přichází i na desktopový operační systém. Podobně jako Siri, tak i Obraz v obraze si našel v iOS spoustu zastánců. Teď je běžně k použití v macOS Sierra.

Obraz v obraze zatím jen někde

Funkce je zatím k dispozici pro iTunes a Safari. Ve webovém prohlížeči je ale důležité, jaké stránky navštívíte, a zda funkci Obraz v obraze podporují. Zatím není podpora nijak velká. Kromě YouTube si video tímto způsobem přehrajete na webech CNN a The Wall Street Journal. Další populární portály jako Netflix, Facebook nebo Twitter budou teprve na integraci pracovat.

Videa na CNN mají volbu Picture in Picture zabudovanou přímo ve spodním pásu ovládacích ikon. Kromě spuštění nebo zastavení videa, tam tak najdete i ikonku pro tuto funkci.

YouTube zatím neimplementovalo jednodušší způsob než přes kontextovou nabídku. Tu vyvoláte dvojitým kliknutím na pravé tlačítko (prostřední) a objeví se vám možnost „Spustit obraz v obraze“.

macOS Sierra Obraz v obraze

Konečně se tak otevírá možnost, jak sledovat zápas svého oblíbeného týmu a zároveň pracovat. Alespoň tedy pro mě je tento způsob práce a zábavy dobrou kombinací.

Zdroj: Macrumors.com

 

Kam dál?