„Stolní

Užívejte si funkci Obraz v obraze na macOS Sierra

S macOS Sierra přichází funkce Obraz v obraze, kterou už známe z iOS 10. Jak ji zapnout? Třeba na YouTube je to trochu složitější, podívejte se.

Začíná to být jasný trend. Funkce, která se osvědčila v iOS, přichází i na desktopový operační systém. Podobně jako Siri, tak i Obraz v obraze si našel v iOS spoustu zastánců. Teď je běžně k použití v macOS Sierra.

Obraz v obraze zatím jen někde

Funkce je zatím k dispozici pro iTunes a Safari. Ve webovém prohlížeči je ale důležité, jaké stránky navštívíte, a zda funkci Obraz v obraze podporují. Zatím není podpora nijak velká. Kromě YouTube si video tímto způsobem přehrajete na webech CNN a The Wall Street Journal. Další populární portály jako Netflix, Facebook nebo Twitter budou teprve na integraci pracovat.

Čtěte také:   Souhrn WWDC 2016: Apple ukázal největší aktualizace systémů v celé historii

Videa na CNN mají volbu Picture in Picture zabudovanou přímo ve spodním pásu ovládacích ikon. Kromě spuštění nebo zastavení videa, tam tak najdete i ikonku pro tuto funkci.

YouTube zatím neimplementovalo jednodušší způsob než přes kontextovou nabídku. Tu vyvoláte dvojitým kliknutím na pravé tlačítko (prostřední) a objeví se vám možnost „Spustit obraz v obraze“.

macOS Sierra Obraz v obraze

Konečně se tak otevírá možnost, jak sledovat zápas svého oblíbeného týmu a zároveň pracovat. Alespoň tedy pro mě je tento způsob práce a zábavy dobrou kombinací.

Zdroj: Macrumors.com

 Oblíbené články