Nový MacBook Pro je první MacBook, který neobdržel doporučení od Consumer Reports

Dlouho očekávaný MacBook Pro již prošel řadou recenzí a testování. Zákazníky asi nejvíce znepokojuje menší výdrž baterie. Se zprávou nyní přišel i nezávislý zahraniční server Consumer Reports. MacBook Pro 2016 u nich bohužel pohořel.

Podle Consumer Reports je nový MacBook Pro prvním MacBookem, který neobdržel doporučení od této neziskové organizace, která se zabývá testování a hodnocením produktů již 80 let.

MacBook Pro

Jako jeden z hlavních důvodů, proč MacBook v testu neuspěl, byla právě neuspokojivá výdrž baterie. Tento „problém” se nedal přehlédnout ani ve světle výborné kvality displeje a celkového výkonu.

 

Testem prošly všechny tři modely

Společnost testovala všechny tři modely MacBooku. 13palcový MacBook Pro s Touch Barem, 13palcový MacBook Pro bez Touch Baru i 15palcový model s Touch Barem. Hlavním výstupem bylo, že: „Výdrž baterie u MacBooku Pro byla mezi jednotlivými testy velmi nestabilní”.

Consumer Reports dodává, že 13palcový model s Touch Barem vydržel během prvního testu 16 hodin na jedno nabití, zatímco při druhém testu jen 3,75 hodiny. Model bez Touch Baru vydržel běžet 19,5, respektive 4,5 hodiny. Výdrž většího modelu se v testování pohybovala mezi 18,5 a 8 hodinami.

MacBook Pro

Životnost baterie by se měla pohybovat v rozmezí méně než 5 %. Výdrž u MacBooku je proto v tomto světle velmi neobvyklá.

Co o testu baterie říká Consumer Reports:

Pro test baterie jsme stáhli sérii deseti webových stránek. Stránky jsou uloženy na serveru v naší laboratoři a přenášeny přes Wi-Fi síť vytvořenou speciálně pro tyto účely. Pro test baterie byl využit výchozí prohlížeč – Safari.

Obrazovky byly nastaveny tak, aby se automaticky neuspaly. Pomocí speciálního externího meřícího zařízení jsme nastavili jas displeje na 100 nitů. Jedná se o střední úroveň, kterou lze použít uvnitř i venku.

Chrome si vedl lépe než Safari

Poté, co bylo dokončeno testování výchozího Safari, přišel na řadu prohlížeč Chrome. Při použití Chromu se ukázala výdrž baterie jako stabilnější. I když tento výsledek neovlivní celkové hodnocení, tak pro mnoho uživatelů může být směrodatný.

Aspekt Chromu v testu je velmi zajímavý. Pro uživatele macOS byl Chrome po dlouhou dobu větším žroutem energie než Safari. Nyní však Consumer Reports odhalilo změnu, která přišla z jeho nejnovější verzí.

Consumer Reports v minulosti Apple výrobky především chválilo. Společnosti se líbila technická podpora Applu, Apple Watch i iPad. Ani aféra „Bendgate” u iPhonu 6 podle nich nebyla tak závažná. Nyní však MacBook Pro narazil.

Vyzkoušení nové verze prohlížeče Chrome je tak pro všechny uživatele na pováženou. Možná i z tohoto důvodu Apple odstranil „zbývající čas” v macOS. Už tak neuvidíte, jak dlouho vám MacBook vydrží v provozu.

 

Zdroj: 9to5MacKam dál?