Nové Apple Watch 2 si koupí tři pětiny majitelů 1. generace

Nejnovější průzkum ukazuje, že další generaci Apple Watch si pořídí tři pětiny uživatelů současné generace.

První generace hodinek Apple Watch je necelý rok na trhu. Za tu dobu Apple posbíral spousty námitek uživatelů a očekává se, že se z nich poučí, a již brzy vydá druhou generaci chytrých hodinek. Spekuluje se o letošním podzimu. Je tak možné, že spolu s novým iPhonem 7 a 7 Plus se dočkáme i upgradu chytrých hodinek od Applu.

I přesto, že detaily příštích Apple Watch jsou zatím v oblacích, podle průzkumu společnosti Flunet plánuje něco málo přes tři pětiny uživatelů zakoupit druhou generaci chytrých hodinek.

Apple-Watch-trio

 

Apple Watch jsou podle dotázaných příliš drahé

Online průzkumu se zúčastnilo přes 2 578 respondentů. Ale pouze 8 % tázaných odpovědělo, že Apple Watch vlastní. Největším problémem je prý vysoká cena Apple Watch, a to navzdory tomu, že Apple nedávno snížil ceny 38mm a 42mm Apple Watch Sport. V USA tak koupíte Apple Watch Sport zhruba za 299 dolarů. V České republice vyjde nejlevnější varianta na 9 500 Kč.

Další malé procento dotázaných odpovědělo, že vlastní chytré hodinky od jiného výrobce. Převážná část lidí v průzkumu uvedla, že nikdy nevlastnila žádné chytré hodinky. Společnost Fulent byla zklamaná z malé účasti v průzkumu, z kterého přesto vyšlo, že si tři pětiny stávajících majitelů koupí i druhou generaci hodinek od Applu.

applewatch_watchos2

O druhé generaci Apple Watch se ví zatím to, že by mohla mít až o 40 % tenčí tělo. Dočkat bychom se měli i větší výdrže baterie a zvýšení rychlosti celého operačního systému watchOS. Také se hodinky více osamostatní od iPhonu, a mohly by tak podporovat všechny funkce samostatně. Podle nedávných informací představí Apple své druhé hodinky už v červnu tohoto roku.

Zdroj: AppleinsiderKam dál?