Ty nej mobilní hry roku 2016

Rok 2016 se chýlí ke svému konci a s ním také vycházejí různé žebříčky. Ani my nezůstaneme pozadu. Chcete vědět, jaké jsou ty nej mobilní hry roku 2016?

Nejlepší mobilní hra:

Severed

Severed je ten typ hry, který vás pohltí a nepustí. To hlavně proto, že je značně vizuálně šílený a extrémně jednoduchý na pochopení principů. Je zcela odladěn dotykovému ovládání, kdy i to bylo zjednodušeno na maximální možnou úroveň. Samotného zjednodušení se dočkaly i veškeré RPG prvky. Proto se to hraje jako po másle.

Je to přitažené za vlasy, je to značné ulítlé, je to brilantně zpracované. Není to nejlevnější, ale svou cenu vyváží nespoutanou zábavou nad sekáním roztodivných příšer. Celou krvavou řeží vás navíc provází vskutku excelentní zvukový podkres. A grafika? Ta je nepopsatelná. Kreslené a divoce pestré prostředí této šílenosti prostě sedí jak prdel na pekáč.

icon
SeveredDRINKBOX STUDIOS INC.Games179,00 KčStáhnout

 

Největší překvapení:

Brány Skeldalu: 7 Mágů

Na počátku března vstoupil do App Storu nástupce Bran Skeldalu – herní legendy z konce devadesátých let minulého stolení. Nese podtitul 7 Mages a rozvíjí příběh ostrova Roven (stejně jako kniha, jež na motivy Bran Skeldalu v roce 2016 vyšla), který usurpují zlí mágové, s nimiž musíte rázně zatočit.

Styl hry zůstal zachován. Pořád se jedná o krokovací dungeon, ve kterém si „hrajete“ na hrdiny. Vše ale ovládáte gesty, vše je odladěno systému iOS a vše vypadá skvostně – textury, nepřátelé, nabídky. A také je to pořád pěkně na bednu. Počítejte s množstvím logických hádanek i tuhými boji.

 

Největší zklamání:

Deus Ex GO

Nový díl populární série GO byl zasazen do kyberpunkového světa Deus Ex. Místo lepé děvy je zde vousatý chlapík, místo brilantního nápadu jen ždímání samotného konceptu. Hitman byl dobrý, Lara ale rozvedla princip GO ještě dále a právem se stala nejlepší mobilní hrou roku 2015. To samozřejmě nejednoho vývojáře namlsá, že chce více.

Proto se SQUARE ENIX pustili do transformace světa Deus Ex na tahovou deskovou hru, která by měla na úspěch Lary navázat. Možná se tak i stalo, co se prodejů týče, protože Deus Ex GO není špatnou hrou, jen je hrou, která zde už dvakrát byla. Neznáte-li sérii GO, vykašlete se na Deus Ex a kupte si Laru Croft GO. Pokud se vám ale líbily oba předchozí díly, bude se vám líbit i Deus Ex. Vyjma tohoto, mě zrovna dvakrát neuchvátil ani nový Mario, ani Formule 1.

icon
Deus Ex GOSQUARE ENIX LtdGames129,00 KčStáhnout

 

Nejúspěšnější hra

Pokémon Go

Za tři týdny své existence v App Store, překročila hra 100 miliónů stažení. Každý den svým vývojářům vydělala 10 miliónů dolarů, i když je titul zdarma. Jedná se totiž o příjmy z doplňkových nákupů uvnitř aplikace. Pokémon GO byl bezesporu fenomén letošního roku, který přímo i nepřímo ovlivňoval životy miliónů pozemšťanů a nejednoho mimozemšťana.

Pokémon GO

Lidé díky ní trávili více času venku, vydávali se do míst, která by jinak nenavštívili. Dokonce měla hra až takový přesah, že pomáhala dětem s autismem, které díky ní překonávali strach vyjít ven. Není pochyb o tom, jak velkou moc tento fenomén měl.

statistika

Nedlouho po svém uvedení ale dosáhla vrcholu a po brzké kulminaci začala padat. Bezesporu se ale navždy stala důležitým milníkem ve světě mobilních aplikací a her.

icon
Pokémon GONiantic, Inc.GamesZdarmaStáhnout

 

Nejvíce aktualizovaná hra

Star Wars: Galaxy of Heroes

Pěkně nám to kyne. Nejdříve to byl Raid s Rancorem, následně druhý Raid s generálem Grievousem a AAT, naposledy pak přibyly lodě. V nich můžete bojovat s Admiralem Acbarem, Macem Windu nebo Grand Moffem Tarkinem na můstku mateřské lodi, přičemž vy sedíte v kokpitu X-wingu nebo TIE Fighteru.

Do toho neustále přibývají nové postavy ze Star Wars univerza, takže nyní už jsou obsaženy i hrdinové z Rogue 1. Navíc, protože svět Hvězdných válek se neustále rozrůstá, dá se očekávat, že podpora titulu rozhodně jen tak neskončí. Horší je, že už není kde brát ten čas odehrát každý den všechny ty Raidy, Challenges, Galactic War, PvP atd.

Pařba je to ale pořád skvělá, což jsem při psaní dílu seriálu Co právě hraji ještě úplně nedocenil. S postupem času mě totiž vtáhla více a více a nyní je má herní závislost na ní na hranici 100 %. May the Force be with you.

icon
Star Wars™: Galaxy of HeroesEA Swiss SarlGamesZdarmaStáhnout

Přečtěte si také článek Best of App Store 2016, ve kterém vybíral ty nejlepší hry roku 2016 sám Apple.

A jaké hry za rok 2016 jsou pro vás ty nej? Podělte se o ně s námi v komentářích pod článkem a dejte nám tím třeba tip na titul, který ani neznáme.Kam dál?