Jak nahlásit spam v iCloud kalendáři

Apple dodržel svůj slib. Umožňuje uživatelům blokovat nevyžádané pozvánky na události v iCloud kalendáři. Co zapnout a jak spam nahlásit?

S příchodem Black Friday se v iCloud kalendáři objevil ojedinělý úkaz. Řady uživatelů začali dostávat pozvánky na události z neznámých e-mailových adres. Nemělo cenu je odmítat, protože tak dali hackerům jasný signál. Můj účet je aktivní, posílejte pozvánky dál. I já jsem byl terčem takových útoků a musím uznat, že neočekávané pozvánky byly nepříjemné. Podrobnosti o celém problému si můžete přečíst v tomhle článku.

Apple samozřejmě o celé situaci ví a uveřejnil několik celkem kostrbatých návodů, jak se této nežádoucí záležitosti co nejlépe zbavit. Omluvil se uživatelům a přislíbil nápravu.

 

Nahlaste spam v kalendáři

Když se přihlásíte do webového rozhraní iCloudu, objevíte v kalendáři novinku. Funkci pro nahlášení spamu. Stiskem příslušného tlačítka, nalézajícího se u pozvánek na události, informujete Apple o nevhodných uživatelských účtech. V Californii se všechny tyto počiny zaznamenávají a na základě jejich nahlašování bude snadné spamerry zablokovat.

Spam v kalendáři iCloud

Touhle vychytávkou mě Apple osobně potěšil, ale zatím jsem se nedostal do fáze, kdy bych ji musel použít. Nějakým zázrakem se mi už žádný spam v kalendáři neobjevuje.

Nahlašovat spammery můžete zatím pouze přes web iCloudu. Je ale pouhou otázkou času, kdy se tato varianta rozšíří do iOS a macOS.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?