Jak vrátit zpátky v macOS Sierra 10.12.2 zbývající čas baterie

Poslední aktualizace macOS Sierra 10.12.2 odstraňuje možnost si zobrazit zbývající čas do vybití baterie. Jak ho vrátit zpátky?

Funkce zobrazení zbývajícího času do vybití baterie byla velmi oblíbená. Hodně uživatelů tak může být nepříjemně překvapeno posledním updatem macOS Sierra. Verze 10.12.2 totiž tuto možnost nenabízí, a tak si musíte poradit jinak.

 

iStat Menus

Tato aplikace je pokročilejším uživatelům dobře známá. Kromě zobrazení zbývajícího času do vybití baterie totiž nabízí i další užitečné funkce. Využití paměti, procesoru, aktuální čas v různých časových pásmech nebo využití síťových přenosů u jednotlivých aplikací. To vše tento software umí.

Po instalaci aplikace se objeví u ikony baterie v Menu baru zbývající čas. Když políčko rozkliknete, uvidíte další statistiky, jako je počet cyklů, zdraví baterie nebo aplikace, které využívají baterie víc, než je to běžné.

Aplikace je ke stažení zdarma a můžete ji 14 dní využívat bezplatně. Po 14 dnech už bude chtít vaší platbu. Cena je 18 dolarů (kolem 400 Kč) za jednu licenci.

macOS Sierra zbývající čas baterie

 

coconutBattery

Druhá aplikace působí možná trochu více graficky povedeně a neruší. Bohužel, nevidíte zbývající čas hned na Menu baru, ale musíte ikonku baterie rozkliknout. Potom se ukáží i další statistiky. Těch je daleko méně než v prvním případě.

Výhodou je menší náročnost softwaru. Nic dalšího totiž neumí a zaměřuje se čistě jen na baterii. Celá aplikace je zdarma, takže za zkoušku nic nedáte.

macOS Sierra zbývající čas baterie

 

 

Pokud se vám nelíbí ani jedno z těchto dvou řešení, musíte si počkat, zda se v budoucnu objeví možnost, jak zbývající čas baterie vrátit. Možná se samotný Apple rozhodne nabídku vrátit. Když ne, mohl by se v dohledné době objevit terminálový příkaz, který statistiku vrátí. Funkce totiž v systému neustále bude, ale pro uživatele je neviditelná.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?