Systém macOS Sierra se nyní bude stahovat automaticky na pozadí

Nejnovější operační systém pro Macy macOS Sierra začal Apple nabízet i jako automaticky stahovanou aktualizaci. Tlačí tím uživatele starších systémů.

Uživatelé, kteří systém používají a mají tuto volbu zapnutou, si všimnou vyskakující notifikace o novém updatu. To by nebylo nic neobvyklého. Na rozdíl od dřívějška se ale jako aktualizace počítá i celý nový systém macOS Sierra. Aktualizace se automaticky stáhne, a až poté uživatele upozorní. Nebude vás tak zdržovat její stahování a rozhodnete o její instalaci až v momentě, kdy už bude lokálně uložena v počítači.

macOS Sierra

Volbu stačí zapnout v předvolbách Mac App Storu. Tam uvidíte položku Nové aktualizace stahovat na pozadí. Tím se budou takto stahovat všechny aktualizace, ne jen macOS Sierra.

 

Apple více tlačí uživatele starších systémů, aby přešli na macOS Sierra

Samozřejmě platí, že musíte mít dostatek úložného prostoru na disku. Pokud budete mít méně místa, než kolik bude velikost aktualizace, nestáhne se. Zároveň dává Apple jasný impuls uživatelům OS X El Capitan, kteří stále používají tento starší systém, aby přešli.

Stažená isntalace zůstává na lokálním disku počítače. Hned po instalaci se ale sama smaže, aby uživatel měl dostatek úložného místa. Samotný soubor s instalací má totiž skoro 5 GB, a pro MacBooky s 128GB diskem se tak jedná o nemalou položku.

Pokud ale nechcete updatovat, a z nějakého důvodu chcete nadále využívat El Capitan, odškrtněte položku, kterou zmiňujeme v článku výše. Tím se nebude stahovat žádná aktualizace na pozadí ani macOS Sierra, a ušetříte místo.

Zdroj: Macrumors.com

 Kam dál?