macOS Sierra prozrazuje, že nadcházející Macy budou obsahovat rychlejší USB

Apple podporuje ve svých MacBoocích USB 3.1 od roku 2015, ale maximální rychlost přenosu je 5 Gb/s. Druhá generace má dosahovat dvojnásobek této hodnoty.

USB 3.1, i přes jedničku za tečkou, je v podstatě rebrandované USB 3.0, známé také jako SuperSpeed USB. Maximální rychlost je 5 Gb/s. Nadcházející generace Maců tak dostane druhou verzi USB 3.1, která navýší přenosové rychlosti až na 10 Gb/s.

Systém macOS Sierra se prozradil sám

S blížícím se vydáním macOS Sierra se zjistilo, že v kódu je zakomponován výraz „super_speed_plus“ a u něj informace, že právě maximální rychlost přenosu je až 10 Gb/s. To by znamenalo podporu systému pro USB 3.1 druhé generace.

macOS SIerra

V současnosti žádný produkt firmy z Cupertina nepodporuje tento nový standard. A to přesto, že byl schválen už v půlce roku 2013. Nyní by se ale měly možnosti konektivity nově představených MacBooků výrazně upravit.

Americká společnost zřejmě zakomponuje podporu USB protokolu do nového Thunderboltu 3. O něm jsme psali v tomto článku: Nové MacBooky Pro dostanou USB-C a Thunderbolt 3. Byl by to výrazný krok k univerzálnějšímu používání portů a dovedu si představit, že jeden konektor bude doopravdy vládnout všem.

Když ne teď, jednou určitě

Textové řetězce, které se našly v kódu macOS Sierra, napovídají, že Apple od tohoto systému hodlá podporovat druhou generaci USB 3.1. Nemusí to nutně znamenat, že už v tomto roce se dočkáme zařízení, které budou fyzicky protokol používat, ale v budoucnu k tomu určitě dojde.

macOS Sierra

Kromě modernizace portů se v nových MacBoocích Pro dočkáme možná interaktivního OLED pásu. Ten bude umístěn nad klávesami a měl by zobrazovat aktuální nabídku k činnostem, které právě vykonáváte. Jak by se dal využívat, píšeme v tomto článku: Jak by mohl fungovat OLED pás kláves v novém MacBooku Pro?

Apple musí s novými MacBooky nabídnout uživatelům zase něco víc, a tak výrazně upravená nabídka konektorů a OLED pás dávají smysl. Co dalšího byste v nových strojích uvítali?
Zdroj: 9to5mac.comKam dál?