Apple vydal macOS Sierra Beta 7 pro veřejné beta testery

V pondělí, přesněji 22. srpna, Apple vydal v pořadí již sedmou beta verzi připravované aktualizace macOS Sierra. Systém je opět o něco svižnější.

Firma z Cupertina si pro své vývojáře, ale taktéž veřejné beta testery, připravila již sedmou beta verzi macOS Sierra. Nový update přichází zhruba po týdnu, kdy byla zveřejněna šestá beta a zhruba dva měsíce poté, co byl nový software vůbec poprvé představen na Worldwide Developers Conference (WWDC) 2016. Sedmá aktualizace je dostupná v Mac App Storu. macOS Sierra beta 7 lze též stáhnout přes Apple Developer Center.

 

macOS Sierra Beta 7

Nová beta verze nabízí „pouze“ zlepšenou stabilitu systému. Apple se mimo jiné snaží především ladit chyby, které se v předchozí betě nacházely, tudíž jsme se dočkali opravy nejrůznějších typů chyb – pády aplikací a další. Cupertinská společnost se taktéž zaměřila na bezpečnost a celkový výkon systému. Podle reakcí pod článkem zahraničního serveru MacRumors uživatelé pociťují lepší výdrž baterie a rychlejší odezvy systému. Rychlost systému je nyní i na HDD vyšší, což je pro mnohé uživatele velmi dobrá zpráva, protože nebudou muset upgradovat na SSD.

macOS Sierra

 

Krátké shrnutí novinek v macOS Sierra

Americká společnost Apple na svém každoročním WWDC představuje nové systémy. Ta letošní se konala 13. června, a právě zde jsme se dočkali nového nástupce El Capitana – macOS Sierra. Nově připravovaný operační systém pro Apple počítače nepřináší velké změny v designu jako třeba OS X Yosemite. Soustředí se totiž především na nové funkce, tak jako iOS 10.

 

macOS Sierra

Aktuální verzi OS X El Capitan vystřídá verze macOS Sierra. Nepřináší velké změny v designu jako třeba OS X Yosemite, ale soustředí se hlavně na nové funkce. Tady je výčet těch nejzajímavějších z nich.

 

Funkce Auto Unlock

Pokud používáte Mac, nemusíte již pro jeho odemknutí psát heslo. Nově můžete využít své druhé Apple zařízení k odemknutí Macu bez nutnosti zadání hesla. Apple na keynote použil Apple Watch. Jestli bude lze použít k odemčení i iPhone, zatím není jisté.

 

Universal Clipboard

Tato funkce implementuje univerzální clipboard skrze vaše zařízení. Když něco zkopírujete do schránky na iPhonu, vložíte to pomocí CMD+V na Macu. Funkce tedy opět usnadňuje konektivitu mezi jednotlivými zařízeními a zvyšuje produktivitu.

 

iCloud

Na keynote zazněla informace, že v iCloudu je nyní uloženo 10 mld. dokumentů. Plocha z vašeho desktopového Macu se může zrcadlit i na další Macbooky a iPhone. Z osobní zkušenosti se mi nová funkce velmi líbí. Často ukládám dokumenty nebo nové soubory na plochu, a pak k nim již nemám přístup přes iPhone. Musím na to tedy myslet a ukládat je přímo do iCloudu. Nyní tato povinnost odpadá, a soubory na ploše uvidíte i na ostatních počítačích Mac nebo na iPhonu.

Máte svůj Macbook plný? Přebytečné soubory se nyní uloží do iCloudu, a uvolní tak potřebné místo na vašem počítači. macOS bude sám mazat stará a nepotřebná data, jako jsou smazané soubory v koši, Safari cache, staré zálohy iPhonu. Aplikace třetí stran tak pravděpodobně přijdou na zmar.

 

Apple Pay

Nově bude možné pomocí Apple Pay platit přes internet. Poté jen přijde upozornění na váš iPhone, kde platbu potvrdíte přes Touch ID. Použití této funkce v České republice se však nyní jen těžko dočkáme. Apple potvrdil Apple Pay pro další státy. Česko mezi nimi však není.

 

Video na všech obrazovkách

Podobně, jako funguje zmenšení videa na iOS, lze nyní video zmenšit i na macOS. Video jde libovolně přesouvat mezi jednotlivými plochami.

 

Siri pro Mac

Spekulace se potvrdily a Siri skutečně přichází na macOS. Ikona Siri bude v pravém horním rohu v menu baru. Svoji ikonu bude mít také v docku. Siri vám dokáže vyhledat soubory ve Finderu, najít obrázky na internetu nebo třeba pustit video. Siri se dá vyvolat odkudkoliv. Můžete mít zrovna otevřený dokument přes celou obrazovku, klávesovou zkratkou ji spustíte a můžete diktovat.

Veškeré aplikace půjdou ovládat pomocí hlasu. Stačí například říct „Siri, přehraj můj oblíbený playlist.” Na představení dokázala Siri vyhledat obrázky na internetu, které pak šlo lehce přetáhnout do otevřeného dokumentu.

Nainstalovali jste si novou beta verzi na svůj Mac počítač? Napište nám to do komentářů pod článek!

Zdroj: MacRumorsKam dál?