Aktualizace MacBooku Pro přinese procesory Kaby Lake a 32 GB RAM

Respektovaný analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities přinesl informace o novinkách v produktové řadě MacBooků pro rok 2017. 

Kuo tvrdí, že všechny modelu Maců nabídnou nové procesory od Intelu, tzv. Kaby Lake. Navíc MacBook Pro v 15palcové verzi by měl dostat 32GB RAM.

Intel představil sedmou generaci procesorů Kaby Lake na veletrhu spotřební elektroniky CES a první model, který by měl touto aktualizací projít, je 12palcový MacBook. Hromadná výroba by měla začít v druhém kvartálu tohoto roku, a malý MacBook by se měl dočkat i 16 GB RAM (namísto současných 8 GB).

MacBook Pro Kaby Lake

 

MacBook Pro s 32 GB RAM

Výroba 13 a 15palcových MacBooků Pro s novými procesory by se měla rozeběhnout ve 3. čtvrtletí 2017.

V neposlední řadě také Kuo předpovídá příchod 32GB RAM do většího MacBooku Pro. Po loňském představení nejvýkonnějšího laptopu od Applu zaznělo hodně kritiky právě na velikost operační paměti. Nyní by tak měla její kapacita vyhovět i náročnějším uživatelům a dostat se na úroveň výkonných stolních počítačů.

Odpověď na to, proč Apple nevložil 32 GB do MacBooku Pro již od začátku, se rozpovídal viceprezident Applu, Phill Shiller. Podle něj to bylo hlavně kvůli šetření baterie.

Vložení více než 16 GB RAM do těla notebooku by znamenalo výrazně vyšší nároky na spotřebu energie. MacBook Pro by tak nemohl být dostatečně úsporný. Doufám, že vyzkoušíte naši novou generaci MB Pro. Je to opravdu úžasný systém.

Poptávka po novém MacBooku s Touch Barem je „lepší, než se očekávalo”, a i v roce 2017 by měl tento pozitivní trend pokračovat. Naproti tomu model bez dotykového panelu si tak dobře nevede. Podle Kua budeme moci ze strany Applu sledovat snížení jeho ceny ve snaze zlepšení odbytu.

 

Modernizovaný iMac?

Zpráva od Ming-Chi Kua již však neobsahuje žádné další informace o zbytku produktové řady Maců, jako jsou například stolní počítače. Podle některých zpráv bychom se mohli dočkat vylepšení specifikace u iMacu, a možná i podpory USB-C. Aktualizace iMacu by měla přijít v podobném čase jako aktualizace 12palcového MacBooku, tedy v první polovině roku.

 

Zdroj: 9to5MacKam dál?