Dodávka monitorů LG 5K UltraFine nabere zpoždění

LG potvrdilo, že dodání externích monitorů 5K UltraFine, které Apple doporučuje k novým MacBookům Pro, bude opožděno. Firma zatím dostupnost těchto 5K monitorů neoznámila.

Původně LG ohlásilo dostupnost již na začátku prosince. Apple na svých stránkách uvádí, že 27palcový monitor bude „v prodeji od prosince“. Čekací lhůta se nyní prodlouží. LG 5K UltraFine je nabízen za cenu 27 749 Kč. Toto zboží je včetně speciální slevy, která je zahrnuta v ceně. Tato speciální cenovka reaguje na přechod na USB-C standard, a bude platit pouze po omezenou dobu.

LG UltraFine

Na stránkách 9to5Mac proběhla anketa pro majitele MacBooků Pro 2016. Ani delší čekací doby však zákazníky neodradily. Průzkum ukázal, že většina majitelů nových MacBooků Pro stále na 5K monitor od LG čeká. Z dotazových respondentů je to celých 53 %. Více než 19 % respondentů vyhlíží novou nabídku od jiných výrobců, a celých 8 % je spokojeno se stávajícím 4K monitorem UltraFine, který již v prodeji je. LG UltraFine 4K si můžete na Apple.cz koupit již nyní. Dodací lhůta je 8–10 týdnů.

 

Extra jemný displej

27palcový monitor nabízí ohromné rozlišení 5 120 x 2 880 pixelů. Svou velikostí tak nahrazuje vysloužilý Thunderbolt Display od Applu, který dalece překonává jemností displeje. IPS panel nabízí široký barevný gamut P3 a jas 500 cd/m². Má přes 14,7 mil. pixelů – o 77 % víc než běžný 4K UHD displej – takže lidské oko jednotlivé pixely nerozliší.

Monitor LG disponuje jedním Thunderbolt 3 portem, který připojíte přímo k MacBooku. Pomocí tohoto kabelu se bude MacBook Pro přes monitor také nabíjet.

Jak vypadá externí displej na videu? Na to se můžete podívat v našem článku. Známý YouTuber Marques Blownlee zveřejnil video, ve kterém monitor rozbaluje a připojuje k novému MacBooku Pro.

Zdroj: 9to5MacKam dál?