Legenda o Rovenu – Brány Skeldalu vyšly knižně

Máte-li rádi fantazy příběhy, zbystřete. Jedna česká herní legenda totiž vychází i knižně. A není to nikdo menší než Brány Skeldalu. Mají podtitul Legenda o Rovenu a je to skvělé čtení.

Byl to takový pošmourný den, stvořený možná pro popravu, ale určitě ne pro premiéru. Tak začíná první dějství knihy sepsané na základě legendární české hry Brány Skeldalu. Její autor nemůže být nikdo jiný než Jindřich Rohlík, který dlouhá léta působil jako editor herních časopisů Excalibur a Score i jako scénárista a moderátor televizního pořadu Game Page vysílaného na ČT1.

Brány Skeldalu

Přesto všechno je znám především coby autor série počítačových (a nyní i mobilních) her Brány Skeldalu (1998), Brány Skeldalu 2: Pátý učedník (2002) a Brány Skeldalu: 7 Mágů (2016). V roce 2014 vydal svou první novelu Země bez zákona. Především ale osm let pracoval na svém velkém románu ze světa Bran Skeldalu, jehož první díl má podtitul Legenda o Rovenu, a již je k dostání třeba v knihkupectví dumknihy.cz.


Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantazy sérií, která byla vytvořena na území České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala ke konci devadesátých let celá generace hráčů a tato kniha je prvním svazkem velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy.

Brány Skeldalu

Je to román plný nadlidské síly, nezkrocené magie a žalostné zbabělosti. Pokud navíc věříte tomu, že zemřít se dá zábavným způsobem, pak také i humoru.


 

Mobilní hraní, dospělé čtení

Brány Skeldalu nejsou jen otázkou dospělého (počítačového) hraní, ale díky úspěšné kampani na Startovač.cz byl financován port této legendy na mobilní platformy. Díky tomuto úspěchu začali vývojáři pracovat na třetím dílu, který vyšel letos na sklonku zimy a jara s podtitulem 7 mágů.

Jindřich Rohlík byl také hostem našeho 72. Appliště VideoCastu, kde jsme se spolu právě o úspěchu prvního dílu bavili. Přečíst si můžete i článek Co právě hraji – Brány Skeldalu.

Kniha Brány Skeldalu I – Legenda o Rovenu čítá na 348 stran velice příjemného čtení, které je místy doprovázeno tématickými ilustracemi. V knize se nachází i oficiální mapa Rovenu, která je vyvedena v barevném provedení a je v měřítku 1:1 000 000. Nedá se zde tedy zapřít mírná inspirace v knihách Hobit a Pán Prstenů, které na svých deskách stejně tak obsahují mapu Středozemě.

Příběh je pak tím hlavním, kdy neporažený válečník, legendární lump a dědic dračí krve Wahargem čeká v napjaté atmosféře, která prostupuje královským městem Moharn, na svou popravu. Do toho se připlete čarodějka Elvíra a divadelní herec Filip, čímž vznikne opravdu nesourodé trio hrdinů, o nichž tato kniha pojednává (a samozřejmě nejen o nich). Máte-li rádi legendy, hrdinské příběhy a zbabělé podlosti, 330 Kč vám za investici do této knihy jistě nebude překážkou.

Knihu Brány Skeldalu I – Legenda o Rovenu můžete kupovat na stránkách knihkupectví dumknihy.cz. My ji jednoznačně doporučujeme.

icon
Brány SkeldaluNapoleon Games, s.r.o.GamesZdarmaStáhnout


Kam dál?