Stolní LED lampička Leitz Style nabízí ovládání telefonem a chytré funkce

Dnes je kdejaká žárovka chytrá. Společnost Leitz ale integrovala pokročilé funkce do stolní lampičky s LED diodami a nabízí ovládání přes aplikaci v telefonu.

Na stole mi přistála, tedy pořádně se do něj opřela, chytrá LED lampa od společnosti Leitz. Jedná se o krásný kus lampičky z hliníku, která poskytne nejen světlo v různých barevných teplotách, ale i nabíjecí USB port nebo inteligentní funkce.

LED lampička Leitz Style

 

Lampa, zdroj a telefon, víc nepotřebujete

Po vybalení lampičky z velké krabice zjistíte, že nic dalšího, kromě zdroje, nebudete potřebovat. Lampa už je dodávaná ve složeném stavu, takže žádné komplikované sestavování nehrozí. Zapojíte adaptér do elektrické sítě a používáte.

Párování s telefonem je okamžité, a dokonce není nutné ani vybírat zařízení v nastavení Bluetooth. Lampa pozná, že jste s telefonem blízko, a pokud na něm máte Bluetooth zapnuté, můžete ji přes aplikaci ihned ovládat.

Ovládání lampy probíhá přes aplikaci v telefonu nebo za pomoci senzorových tlačítek na podstavci. 

Tlačítka na lampě jsem používal pouze v nouzi a když jsem neměl při ruce telefon. Jinak je pohodlnější ovládání aplikací. V ideálním případě ani žádné ovládací prvky ale nepotřebujete, protože lampička sama pozná, jak má svítit a kdy se nacházíte v její blízkosti.

LED lampička Leitz Style


Značka Leitz nabízí výrobky špičkové kvality, které pomáhají profesionálům organizovat si svou práci v jakémkoli pracovním prostředí. Společnost je ve svém oboru známá pro svůj inovativní přístup ve spojení s německým odkazem a standardy kvality. Díky tomu je lídrem v posunu k práci budoucnosti.


 

Ovládání je přežitek, nechte vše na lampě

LED lampička Leitz Style ukrývá několik chytrých řešení, která nemusíte ani nastavovat. Důvěřujte jí a nechte to čistě na ní. Za prvé, obsahuje senzor okolního osvětlení, takže síla jasu a barva světla se automaticky přizpůsobí okolí. To se hodí, když pracujete přes celý den s přesahem do večera, a jak se začne stmívat, lampička reaguje a její jas také pomalu slábne tak, aby zaručila perfektní pracovní podmínky po celý den.

Za druhé, sama rozpozná, zda jste v její blízkosti. Lépe řečeno, zda je v její blízkosti spárovaný telefon. Když se k ní přiblížíte na pár metrů, rozsvítí se. Naopak, když odejdete, ztratí se dosah Bluetooth propojení s telefonem a zhasne, čímž ušetříte v dlouhodobém hledisku pěknou částku na nákladech za elektřinu.

 

Rádi nastavujete? LED lampička Leitz Style vám to dovolí

Lampička ale uspokojí i hračičky. Aplikace umožňuje různá nastavení, a pár minut vám tak zabere, než si vše vyladíte k maximální spokojenosti. První záložka Ambience ukrývá přednastavené scény barvy osvětlení. Na výběr máte ze tří už nadefinovaných, a dvě pak můžete navolit sami. V nastavení ladíte barevnou teplotu LED diod. Ty mohou svítit od teplých odstínů (3 000 K) až do těch nejchladnějších (6 000 K).

Nastavování barevné teploty probíhá v aplikaci na ploše, která vám dovolí velmi jemně doladit jas i teplotu zároveň. Lampa reaguje ihned, a máte tak kontrolu nad svojí volbou.

Druhá záložka Controls vás navede na samotnou nastavovací plochu. Vyberete si požadované osvětlení, a přebijete tak nastavenou scénu. Musím se přiznat, že tak používám aplikaci nejčastěji, a raději než se spoléhat na přednastavenou scénu, vyberu si, jak mají LED světla svítit.

Poslední záložka se nazývá Intelligence a nabízí další chytré funkce. Vývojáři si opravdu vyhráli a zašli do takových podrobností, jako je přizpůsobování barevného spektra a jasu podle věku uživatele nebo preference činnosti, kterou bude pod lampičkou vykonávat. Kromě těchto dvou možností jsou pak na kartě dostupné volby zapnutí automatického jasu a zapínání a vypínání lampičky při vaší přítomnosti.

 

Dokonalé zpracování

Překvapilo mě, jak je lampa robustní. Když jsem ji položil na stůl, bylo patrné, že už se ani nehne. K tomu přispívá kombinace zinku a hliníku s povrchem designu broušené oceli. Lze tak kombinovat s dalším příslušenstvím od Leitz.  Také nastavení lampy do dané pozice nebyl problém. Její klouby poskytují dostatečně velký rozsah, takže si posvítíte opravdu na všechno.

Na zadní straně podstavce je USB vstup. Ten využijete na dobíjení dalších zařízení na stole. Pro mě krásně posloužil k dobití bezdrátových sluchátek. Port je schopný nabíjet i iPad, nabízí dostatečný výkon.

LED lampička Leitz Style

Jediným záporným parametrem tak může být cena. Ta se pohybuje kolem sedmi tisíc korun. Je ale nutné si uvědomit, že produkt cílí především na stoly kanceláří. Do pokojíku 13letého výrostka moc nezapadne. Navíc výrobce udává životnost použitých LED diod na 50 000 hodin, takže vyšší počáteční náklady se časem vyrovnají a uživatel ocení vyšší komfort při používání.

Lampičku můžete koupit na webu iSetos.cz nebo přes stránky výrobce Leitz

 

Klady

  • Chytré a automatické funkce
  • Aplikace pro iOS
  • Kvalitní hliníkové provedení

Zápory

  • Cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Leitz.

Název: Stolní LED lampička Leitz Style

Cena: 7 200 Kč

Parametry: Senzor okolního osvětlení, automatické zapnutí / vypnutí, žluté a bílé LED diody pro volbu barevné teploty osvětlení, ovládání přes iOS aplikaci, USB vstup na zadní straně, provedení ze zinku a hliníku

Kompatibilita: iOS 8.0 a vyšší

Rozměry: výška: 940 mm; šířka: 220 mm, hloubka: 860 mm; hmotnost: 2,3 Kg

Dnes je kdejaká žárovka chytrá. Společnost Leitz ale integrovala pokročilé funkce do stolní lampičky s LED diodami a nabízí ovládání přes aplikaci v telefonu. Na stole mi přistála, tedy pořádně se do něj opřela, chytrá LED lampa od společnosti Leitz. Jedná se o krásný kus lampičky z hliníku, která poskytne nejen světlo v různých barevných […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Využití
Funkce
Cena

Vynikající

Shrnutí : Chytrá LED lampička od společnosti Leitz se hodí na všechny kancelářské stoly, kde si potrpí na krásný design a chytré funkce. Jedinou vadou na kráse tak je cena.

User Rating: Be the first one !
83


Kam dál?