Jak stahovat soubory z uloz.to v iOS (tip)

Častý dotaz na Apple poradnách je, jak se v systému iOS dají stahovat soubory. Až na výjimky podporovaných souborů (PDF, jpg…) to nejde, je třeba stáhnout aplikaci. Aplikace Files je na to ideální.

Aplikací pro stahování čehokoliv z internetu je spousta, já však delší dobu používám Files. Jedná se o bezplatnou aplikaci, která je omezená na uložení sedmi souborů. Překročení počtu souborů se však lze jednoduše vyvarovat, a nemusíte kupovat plnou verzi.

Po spuštění ve vestavěném prohlížeči otevřete stránku uloz.to a najděte si požadovaný soubor. Klasicky opište kód a v zobrazené nabídce zvolte Download (1). Soubor se již začal stahovat, vy ho však ještě můžete přejmenovat a zvolit složku (2), do které se má uložit. V kartě Downloads lze sledovat průběh stahování.

Downloads1_2

Co je na tomto programu tak skvělé? Pokud stahujete z uloz.to na počítači přes prohlížeč, nelze pozastavené stahování obnovit. Pokud vám tedy na chvíli vypadne internet, celé stahování skončí. V programu Files však není problém kliknout na křížek pro pozastavení stahování (3), a šipkou ho zase obnovit (4). Mně například v průběhu stahování testovaného souboru vypadl internet, kliknutím na šipku jsem bez problému pokračoval ve stahování. Po dobu stahování nemusíte mít program neustále před očima, stahovat umí i na pozadí. Na ploše se pak u ikonky objeví počet spuštěných stahování.

Downloads3_4

Co se souborem po stažení? Program podporuje několik základních formátů, takže si v něm přečtete PDF, prohlédnete obrázky, pustíte hudbu i film (5). Při pokusu o stažení a uložení více než sedmého souboru vám to program nepovolí. Já to řeším tak, že soubory přesunu do jiných programů. V kartě Files stačí u daného souboru kliknout na info (6) a dále Open In…(7), kde je možné zvolit z vašich dalších programů. Na filmy doporučuji třeba bezplatný Media Player a pro dokumenty Dropbox či nějaký správce souborů. U větších souborů se delší dobu nebude nic dít, je to z toho důvodu, že soubor se do další aplikace kopíruje, proto chvíli vydržte. V Downloads ho pak nezapomeňte smazat, aby zbytečně nezabíral paměť dvakrát.

Downloads5_6_7

Jako hlavní prohlížeč používáte Safari a zdá se vám zbytečně komplikované kopírovat odkaz do aplikace Files, když něco chcete stáhnout? Na to tvůrci aplikace nezapomněli a v nastavení aplikace si lze vytvořit pomocníka, který celý proces urychlí. Zvolte Install Safari Bookmarklet (8). Budete přesměrováni do Safari se zobrazenými pokyny (9). Stačí si aktuální stránku s pokyny uložit do záložek, zvolit upravit záložky a v části adresy umazat vše nalevo od slova „javascript” (10). Kdykoliv budete na stránce, ze které něco potřebujete stáhnout, otevřete záložky a zvolte tu s názvem Open in Files. Program se spustí a otevře stránku se stahováním.

Downloads8_9_10

icon
Files - File Manager & BrowserHian Zin JongUtilitiesZdarmaStáhnout

Kam dál? • Tomas

  Nejde stahovani na pozadi

 • Matej Rapant

  poprosim o radu,ked to stiahnem a chcem otvorit subor pise mi OPEN IN…a mam tam iba message mail poznamky,ako dalej poradte dakujem

  • Tak podle toho co to je. Když je to RAR, tak nic s tím neuděláš. Když je to MP4, tak si to spustíš, ale to je tak vše. V tomhle je iPhone totálně zabitej. Pořád je jeho souborovej systém takhle zaSandboxovanej – což je z pohledu bezpečnosti ok, ale praktického to nic není. Musíš se dívat co stahuješ. Případně si to pak z telefonu vyndej přes iTunes.

   • Host

    Blbost. I rar jde rozbalit. Jako vkaždém operačním systému – je potřeba mít aplikaci, která s daným typem souboru umí pracovat.

 • terezie

  pri stahovani z uloz.to se mi po opsani textu objevi neco jako kdyby se melo pustit video, ale pustit nic nejde a nic se nezacne stahovat, nevite co s tim? Dekuju

  • Michal Čapek

   Ano, terezie, děla mi to přesně to stejne. Mohl by nám prosím někdo pomoci? Díky moc

 • Barbora

  Poradil by mi nekdo, jak k tomu zprovoznit titulky, pls?

 • Ales Gute

  Velmi nedoporučuji.
  Chová se stejně jak u obvyklého stahování. Načte, ale nestáhne…

 • Pavel

  Ahoj Ondro. Tebou navržený postup stahování mi nefunguje ani poté, co jsem zakoupil plnou verzi. Mohl by ses prosím podívat jestli současná verze odpovídá té Tvojí a dát sem popř. nějaké fotky krok za krokem?
  Já jsem zvolil tento postup:
  1 stahnu Files z AppStore.
  2 otevru program files
  3 vlevo dole kliknu na zeměkouli (browser) asi vestavěný prohlížeč
  4 otevru požadovanou stránku
  5 klasicky zvolím postup pro stahování
  6 otevře se mi obrazovka s šipkou jako bych chtěl pustit video
  7 spouštěcí šipky si nevšímám a kliknu na ikonku dole pro sdílení (takový ten čtvereček s šipkou nahoru)
  8 nabídnou se mi 2 možnosti
  9 kliknu na save add a zvolím název videa. Location pro uložení ponechám files
  10 kliknu na downloads a vidím tam mnou zvolený soubor. Není u něho však žádný průběh stahování ale pouze je pod ním napsáno 1kb. Čekal jsem , že budou kb přibývat, ale nic se nedělo. Když dám aplikaci na pozadí, tak na ploše u ikony files se mi taky žádný průběh stahování nezobrazuje. Můžeš mi Ty nebo někdo znalý napsat,co dělám špatně ?

  • Peter

   Všetko funguje aj sťahuje bez problémov. Klikneš na download naskočí to okno ako keby prehrávač tam skopíruješ adresu a dáš ju pridať do download a je to. Len zatiaľ neviem ako ďalej do stiahnutou hudbou

  • Ondřej Chabr

   Mně stahování skrze uloz.to stále funguje. Jakmile kliknu stáhnutí a opíši kód, zobrazí se nabídka (viz obrázek) a po kliknutí na Download, potvrzení názvu a kliknutí na Save se video či jiný obsah začne stahovat.
   U jakého konkrétně souboru je problém? Vyzkouším. https://uploads.disquscdn.com/images/88e63cee38a12970c4faf9f4d4f5d672630fcfbdaac5c1d4b3151bd4cd99ecdc.jpg

 • Kryštof Gabrielsson

  Pořád mi to nejde. Tebou uvedená fotografie obrazovky se mi vůbec nezobrazuje. Mně se nabídka ukazuje takto:

 • Kryštof Gabrielsson