Jak si v iOS přiblížit detaily uživatelského prostředí

Dnešní tip se zabývá tím, jak si v iOS přiblížit detaily uživatelského prostředí – jedná se o velice užitečnou funkci.

Na iPadu existuje spousta možností, o kterých hodně uživatelů ani kolikrát neví. Já jsem na tuto funkci narazil jednou v obchodě, kde byla zapnuta a omylem jsem ji použil. Není to totiž nic složitého. Stačí pouze dvakrát poklepat třemi prsty a daná část se vám přiblíží. Proto jsem si funkci oblíbil a používám ji. Občas se mi ale stává, že zvětšení nastane omylem, ale to je spíše má chyba.

A jak tedy na to? Stačí, pokud přejdete do Nastavení (1), kde vyberete kolonku Obecné (2). V ní budete pokračovat na Zpřístupnění (3). Ve zpřístupnění si nastavujete důležité věcí jako například VoiceOver, větší text, tučný text, anebo třeba již výše zmíněné Zvětšení (4). Nyní už stačí jen zakliknout a zvětšení máte zapnuté.

Bez názvu-1

Můžete si též nastavit maximální přiblížení nebo v kolonce Zvětšení oblasti (5) zobrazení. Je možné zvětšit přes celou obrazovku či pouze přes část rozhraní.

Bez názvu-2

Jak tedy ještě jednou zvětšíte? Stačí poklepat třemi prsty a obrazovka se vám zvětší. Pokud tři prsty posouváte na obrazovce, tak se tím i pohybujete. Pokud se přiblížení chcete zbavit, tak znovu dvakrát poklepete třemi prsty.Kam dál?