Jak nastavit zprávy v Apple Watch

Hodinky Apple Watch skrze propojení s iPhonem dokáží komunikovat s vaším okolím několika způsoby. Jedním z nich jsou SMS zprávy, popřípadě iMessage. Jak si ale nastavit vlastní odpovědi, pokud se vám ty standardní nelíbí?

Na Apple Watch není možné vyťukávat text do miniaturního dotykového displeje, i tak s nimi ale poměrně jednoduše se svým okolím komunikovat můžete. Konkrétně právě aplikace Zprávy zajišťuje tři možnosti komunikace s daným protějškem.

 

Když vám diktování hlasem nejde přes pysky

Text můžete nadiktovat, vybrat některý předdefinovaný, anebo odeslat emotikon. Ten ještě ve dvou variantách – buď některý starý známý ze systému iOS či jeden ze tří animovaných sad. Na chuť diktování jsem zrovna nepřišel (na veřejnosti je to fakt divné), smajlíci mnohdy nevyjádří, co potřebujete říci a předdefinovaný text je strohý, nevhodný, popřípadě neosobní.

Veškeré nastavení svých hodinek děláte v aplikaci Watch na propojeném iPhonu (některé drobnosti můžete samozřejmě nastavit i na hodinkách samotných). To, které aplikace budete v hodinkách mít, jak je budete mít poskládané na ploše i to, které budou obsaženy v přehledech, spravujete spolu s nastavením všech aplikací právě v ní.

Pokud vám předdefinované texty odpovědních zpráv v Apple Watch z nějakého důvodu nevyhovují, nevěste hlavu. Naštěstí je jde změnit.

 

1. Otevřete aplikaci Watch ve svém iPhonu.

Apple Watch

 

2. V sekci Moje hodinky sjeďte níže a otevřete si záložku Zprávy.

Apple Watch

 

3. Zde vyberte nabídku Výchozí odpovědi.

Apple Watch

 

4. Následně vidíte všechny odpovědi, které vám Apple Watch nabídnou při odpovědi na některou zprávu. Vyberte tu, kterou nepotřebujete a přepište ji.

Pamatujte, že vámi editovaný text zůstane na tom samém místě, na kterém byl obsažen původně. Pokud jej chcete mít na výběr hned jako první odpověď, musíte přepsat první nabídku (Ahoj!). Vámi editovaný text se zobrazí bílou barvou namísto šedé.

Pokud se budete chtít k původnímu textu vrátit, nemusíte jej vypisovat. Stačí smazat vámi zadaný text a následně se zobrazí ten standardní, který tam byl obsažen před vaším zásahem. I když je tento tip velice jednoduchý, mnozí uživatelé Apple Watch o něm ani nevědí. Já osobně na něho přišel až po čtrnácti dnech jejich používání.Kam dál?