Jak na Twitter správně přidávat fotografie s popiskem

Twitter na iOS obsahuje parádní vylepšení ohledně přidávání fotografií. Jednoznačně se jej hodí znát.

Nejspíše se domníváte, že na publikaci fotografií na sociální sítě, jakou bez pochyby Twitter samozřejmě je, se nedá nic pokazit. Stačí přeci jen napsat nový tweet, vybrat vhodné fotografie ze seznamu a celkový výsledek tweetnout. Nic vám nebrání v dodržování tohoto postupu, ale pokud chcete přidávat fotky opravdu efektivně a správně, musíte provést drobné kouzlo.

twitter-logo

 

Ukryto v útrobách

Ze všeho nejdříve potvrďte v oficiální aplikaci Twitteru na svém iPhonu nebo iPadu kartu s názvem . Poté vyberte Nastavení a následně možnost Zobrazení a zvuk.

Zde objevíte ukrytou funkci, kterou by vás v této části nastavení aplikace rozhodně nenapadlo hledat. Jde o sekci Zpřístupnění. A právě v ní se ukrývá možnost přidávající vkládaným fotkám ten pravý šmrnc.

 

Buďte kreativní

Pokud se odhodláte a do Zpřístupnění vstoupíte, narazíte mimo jiné na položku zajišťující vytváření popisků k fotografiím. Aktivujte ji.

Následně nastavení opusťte a napište nový tweet s vhodným obrázkem. Než klepnete na tweetnout, u přiřazené fotografie zvolte nově objevenou možnost pro přidání popisku. Poté už jen stačí, když pár slovy výstižně popíšete, co se na fotce nalézá. Jakmile budete hotovi, svůj výtvor tweetněte.

 

Oslovíte širší okruh uživatelů

Svým počínáním jste vykonali něco skutečně úžasného. Přidáním popisku k vložené fotografii umožňujete její prohlédnutí i zrakově handicapovaným lidem. Odečítací funkce VoiceOver, kterou tyto osoby používají pro práci na iOS, dokáže popsanou fotku identifikovat. Pokud si dáte opravdu záležet a v pár slovech vystihnete vše podstatné, vaše fotografie mohou obdivovat i ti, co si je nejsou schopni prohlédnout očima. Bez přidaného popisku těmto lidem přiložený obrázek nic neřekne.

Pokud chcete udělat svými fotografickými unikáty radost skutečně všem uživatelům Twitteru, neváhejte a výše představenou funkci používejte. Zrakově postižení lidé vám budou vděční.Kam dál?