Aplikace iMovie, GarageBand a balík iWork jsou nyní pro všechny zdarma

Balík kancelářských aplikací iWork a programy iMovie a GarageBand jsou nyní k dispozici zdarma pro všechny uživatele iOS a macOS.

Kancelářský balík iWork čítá aplikace Pages, Numbers a Keynote. Jedná se třeba přitom o konkurenta balíku Office od Microsoftu. Až doposud jej Apple nabízel zdarma pouze těm uživatelům, kteří si zakoupili od roku 2013 nový Mac nebo iOS zařízení. Pokud jste ale od té doby žádný nový stroj nepořídili, měli jste smůlu. Nabídka se týká i aplikací iMovie pro střih videa a GarageBandu pro úpravu zvuku.

iWork

Konečně se tak dočkají uživatelé, kteří nepořizují často Apple produkty. Zároveň se změna dotkne kladně i větších institucí, které pořizují podobné aplikace hromadně. To mohou být školy nebo firmy.

 

Zákazníci byli nucení k pořízení nového produktu

Předchozí politika se Applu zřejmě zdála nepřehledná a zákazníkům mohla poplést hlavy. Také hned po oznámení v roce 2013 se zvedla vlna nevole, protože uživatelé cítili, že americká firma je tímto způsobem nutí k nákupu nového zařízení. Objevila se i spousta návodů, jak iWork a multimediální aplikace stáhnout zdarma bez pořízení nového stroje.

Od té doby ale uplynulo několik let a během nich si většina zákazníků nový stroj skutečně pořídila. Tato změna se tak dotkne jen minima uživatelů a pro Apple nebude mít za následek výrazný pokles tržeb.

Verze pro Mac: Pages, Numbers, Keynote, iMovie, GarageBand

 

Zdroj: Macrumors.comKam dál?