V iTunes se změní ceny položek ze současných eur na české koruny

Apple dnes poslal uživatelům mail, kde potvrzuje, že v blízké době změní v App Storu, iTunes Storu, iBooks Storu, Apple Music a úložišti iCloud eura za koruny.

Americká společnost dnes ráno rozeslala na své uživatele informaci o změně cen položek v obchodech iTunes, App Store a iBooks Store. Změna se také týká předplatného Apple Music a iCloudu. U všech těchto položek se v blízké době začne zobrazovat cena v českých korunách.

iTunes

Znění mailu:
Jednotka měny v App Storu, iTunes Storu, iBooks Storu, Apple Music a úložišti iCloud pro Českou republiku se brzy bude měnit z eura na českou korunu. Jakmile změna proběhne, budou předobjednávky a předplatná účtována v českých korunách a stávající zůstatky z dárků iTunes budou převedeny na tuto novou místní měnu. Při nejbližší vhodné příležitosti prosím uplatněte své zůstatky z dárků. Během převodu měny můžete zaznamenat problémy se zobrazením, použitím nebo uplatněním kreditu v internetovém obchodě. Chcete‐li získat další informace, kontaktujte podporu společnosti Apple.

Jedná se tak o vstřícný krok společnosti a přece jen je vidět, že cupertinské firmě není náš trh tak úplně ukradený. Jen mě při této změně napadlo, jak rychle by pak Apple reagoval v případě, že se zdejší měna změní na eura.Kam dál?