iPody se dočkaly aktualizace – nové barvy a vyšší výkon

Apple dnes, 15. července, začal prodávat iPody v nových barevných variantách.

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Apple má v plánu aktualizovat svoji řadu iPod přehrávačů. Dnes se ukázalo, že se nejednalo o klamnou zprávu, a Apple skutečně aktualizoval celou svoji řadu iPod. Začněme popořadě.

První největší změnou si prošel iPod touch, který dostal procesor A8, lepší fotoaparát a nové barvy – modrá, růžova, space gray, zlatá a červená. Fotoaparát má nyní rozlišení 8 Mpx a umí natáčet zpomalené video v 240 fps. Přibyla i nová 128GB varianta. Nově také podporuje Wi-Fi 802.11ac. Displej zůstal beze změny. Cena na českém Apple Online Storu začíná na 6 490 Kč za 16GB variantu a končí na 12 790 Kč za 128GB variantu, což je o tisícovku méně, než za kolik pořídíte 16GB Wi-Fi model iPadu Air 2.

iPod Touch

Aktualizaci dostal i menší iPod nano. Zde je změna pouze v nabízených barvách. Cena je stanovena na 5 190 Kč za 16GB variantu. Jiné kapacitní velikosti nejsou k dispozici.

iPod Nano

Nezapomnělo se ani na nejmenší produkt Applu – iPod shuffle. I zde se ale neodehrály velké změny. Pouze přibyly nové barevné varianty. Cena je 1 590 Kč.

iPod Shuffle

Již delší dobu se zdálo, že Apple neplánuje dále podporovat produktovou řadu iPod. Od roku 2012, kdy byly představeny nové iPody touch a nano, nebyla aktualizována. iPod shuffle byl naposledy aktualizován v roce 2010, což je pět let zpátky.Kam dál?