Bude mít iPhone 8 integrované Touch ID ve vypínacím tlačítku? Patent už dostal

Stále se spekuluje o tom, kde bude umístěno Touch ID u nového telefonu iPhone 8. Nový patent by mohl napovědět. Podle něj se umístí do vypínacího tlačítka.

Série úniků nám moc zatím tuto otázku nevyjasnila. Pravděpodobnější je integrace přímo do displeje nového telefonu. Někdo ale stále tvrdí, že bude na zádech. O tom ale spousta uživatelů nechce ani slyšet a nedovede si představit, jak přikládá prst pro ověření na záda telefonu.

 

iPhone 8 s Touch Barem?

Kromě těchto dvou možností se ale ještě mluví o dvou dalších. Třetí je úplná novinka v podobě uvedení Touch Baru na iPhonu, který by měl pokrýt celou dolní část displeje. Je to řešení inspirované MacBooky Pro, ale na druhou stranu se nezdá moc elegantní. A poslední, čtvrtá možnost se objevila teď a zdá se velmi zajímavá. Proč senzor neumístit do vypínacího tlačítka, které bude přítomno i v dalších generacích?

iPhone 8 Touch ID

Patent ukazuje způsob vložení Touch ID do tlačítka a zabývá se především spojovacím materiálem mezi snímačem a vnější vrstvou. Vše by měla zastřešovat vrstva s tenkým kusem skla nebo dokonce safírem, což by bylo rozumné řešení, které se používá i teď na tlačítku plochy (Home Buttonu) kvůli zamezení poškrábání.

Nákres řešení ukazuje několik příkladů vložení čtečky, ale integrace do vypínacího tlačítko se zdá jako preferovaná. Veškerá dokumentace je uvedena na stránkách Patentového úřadu.

 

Touch ID ve vypínacím tlačítku by muselo být menší

Současná technologie by neumožňovala vložit Touch ID do vypínacího tlačítka, protože je navržena pro tlačítko plochy, které je větší a zabírá tak celou plochu pro vložení prstu. U postranního (někde horního) tlačítka by musel být senzor daleko menší a dokázal by zachytit pouze část otisku. Otázkou tedy je, zda by dokázal přesně rozeznat různé otisky prstů. Patent ale dokazuje, že s tímto problémem by si Apple poradil.

Napište nám do komentářů, jak by se vám senzor Touch ID zabudovaný ve vypínacím tlačítku ovládal.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?