Také iPhone 8 dostane v balení adaptér na 3,5mm jack konektor

Tak jako u iPhonů 7, tak i nadcházející iPhone 8 bude prodáván v balení s adaptérem na 3,5mm jack konektor. Spousta zákazníků ho stále využije.

Řešení pro poslech hudby má být údajně naprosto stejné jako u iPhonu 7. Nový iPhone 8 bude tak dodáván s adaptérem na starý 3,5mm jack konektor. Na novém iPhonu bude tedy stále jen Lightning konektor. Současné nabíjení a poslouchání drátovými sluchátky je tedy opět nerealizovatelné. Alespoň v případě použití originálního příslušenství.

iPhone 8 3,5mm jack adapter

 

iPhone 8 bude bez debat s adaptérem

Zpráva analytika Blaynea Curtise ze společnosti Barclays naznačuje, že prakticky není o čem spekulovat. Bavit se o změně obsahu standardního balení se prý můžeme až pro další rok. Pro model 2018 by už mohl dostatečný počet zákazníků používat bezdrátová sluchátka a pokud by nedali na drátové dopustit, budou si muset adaptér koupit sami.

Apple zcela jistě směřuje k bezdrátové budoucnosti. Důkazem jsou sluchátka AirPods a modely Beats. Sluchátka značky, kterou americká společnost vzala pod svá křídla. Pro letošní verzi iPhonu se ale předpokládá stejné složení balení, včetně přiložených drátových sluchátek EarPods.

Zatímco zprávy ze začátku letošního roku naznačovaly, že by cupertinská firma mohla nahradit Lightning konektor USB-C portem, nyní to tak nevypadá. V našem článku jsme se zabývali před nějakou dobou touto problematikou. Dnes se jeví jako pravděpodobnější možnost, že Lightning zůstane a navíc dostane podporu rychlejšího nabíjení.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?