Za nový iPhone 8 si pořádně připlatíte

Nový iPhone 8 nebude zřejmě pro každého. Jeho cena překoná všechny dosud prodávané varianty těchto telefonů. Připravte si pěknou hromádku peněz.

Internet a různá diskuzní fóra se plní hromadou informací týkajícíc se nového modelu iPhonu. Ten by měl nést označení 8 a Apple jej představí dokonce dříve, než se původně očekávalo. O tom, co by měl tento nový model obsahovat, vzniká každým dnem řada dohadů a spekulací. Nic z toho zatím není potvrzeno, takže není jisté, jaký nový iPhone 8 vlastně bude. Poslední dobou se objevují informace také o jeho ceně. Ta by měla být celkem vysoká.

 

Nový iPhone 8 za 1 000 dolarů nebo i víc?

Zatímco cena současného iPhonu 7 a 7 Plus se pohybuje od 649 do 969 dolarů, iPhone 8 by se měl dostat klidně i nad tisíc dolarů. Když se nad tím ale zamyslíte, je nutné brát v potaz, že ceny uvedené v dolarech jsou pro nás nepodstatné. S nimi můžete počítat především v USA. Když přepočítáte iPhone 7 Plus na naši měnu, dostanete se na nějakých 31 390 Kč, což je v přepočtu na dolary celkem 1 240 dolarů. Jedná se samozřejmě o nejdražší model tohoto telefonu ve variantě 256 GB.

nový iPhone 8

V případě iPhonu 8, kde by se měla největší možná velikost displeje dostat až k 5,8 palcům, a kapacita úložiště zatím není přesně známa, by se měla cena vyšplhat ještě o něco výše. Konkrétně k 35 000 Kč, respektive 1 381 dolarů.

Z výše představených informací lze snadno vydedukovat, že nový iPhone 8 nebude z levného kraje. To v případě, když si budete chtít pořídit ten nejvýkonnější a nejdražší model. U ostatních variant produktu by se snad cena mohla pohybovat celkem v mezích únosnosti, alespoň pro mě. 35 000 Kč za iPhone mi připadá skutečně moc.

 

Jedinečná vylepšení

Je ovšem pravdou, že tento nový model iPhonu by měl mimo jiné obsahovat i hromadu užitečných funkcí, které u jiného telefonu jednoduše nenajdete. Konkrétně zakřivený OLED displej, Touch ID vestavěné do displeje, design iPhonu 4, tedy celoskleněný vzhled, vylepšený procesor už s označením A11, a údajně i revoluční bezdrátové nabíjení. Co z toho je skutečnost a co pouhá spekulace, to se lze dohadovat. Nezbude nám asi nic jiného, než si počkat na představení nového iPhonu.

Kromě iPhonu 8 by se mírných a drobných zlepšení měly dočkat i současné produkty, konkrétně iPhone 7 a 7 Plus. Nebude se však jednat o nic převratného. Možná dojde k úpravě interního úložiště, zlepšení výkonu nebo k aktualizaci barevného spektra jednotlivých modelů.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?