Chcete si koupit iPhone 8? Začněte šetřit

Cena chystaného iPhonu 8, který by měl světlo světa spatřit pravděpodobně v září tohoto roku bude astronomická. Pokud tento telefon chcete, začněte šetřit.

Konkrétně s hovoří o částce přesahující 1 200 amerických dolarů, tj. 27 300 Kč. Na tom by nebylo nic moc hrozného, kdyby tato částka byla s DPH. To ale bohužel není, a tak se cena iPhonu 8 v našich končinách odhaduje na 34 000 Kč.

iPhone 8 cena

To je celkem sebevědomá cena a doufám, že za to bude iPhone 8 opravdu stát. Konkurenční telefony mají konečnou cenovku někde kolem 28 000 Kč a za to dostanete to nejlepší, co platforma Android nabízí.

 

Skutečně revoluční iPhone 8?

Na druhou stranu by mohl iPhone 8 přinést revoluční technologii, v podobě implementování Touch ID do displeje, opravdového bezdrátového nabíjení a podobně. Pokud by chystaný telefon tyto funkce opravdu měl, cena by byla možná obhajitelná.

Na druhou stranu se pořad jedná o extrémně vysokou cenu, za kterou byste mohli koupit iPhone SE (9 000 Kč), iPad Air 2 (12 000 Kč), Apple Watch Series 1 (7 000 Kč), Apple TV (4 800 Kč) a ještě by vám pravděpodobně něco zbylo na pouzdra.

Zdroj: Appleinsider.com

Kam dál?