iPhone 8 chystá bezdrátové nabíjení s dlouhým dosahem

O tom, že Apple chystá bezdrátové nabíjení, ke kterému nebude potřeba dobíjecí podložka, můžeme slýchat již nějakou dobu. Teď už má ale i dodavatele.Nyní však kalifornský gigant uzavřel partnerství s jedním z lídrů v oblasti bezdrátového nabíjení. Podle zprávy společnosti Fast Company se dodavatel Applu, firma Dialog, spojil s firmou Energous.iPhone 8 bezdrátové nabíjení Firma Energous vyvinula technologii zvanou WattUp RF, která umožňuje bezdrátově nabíjet zařízení až na vzdálenost 5 metrů od zdroje vysílání.

Model nabíjení WattUp RF (radiofrekvenční systém) umožňuje široké spektrum využití u mobilních telefonů, tabletů, chytrých hodinek, fotoaparátů, klávesnic, LED světel, hraček atd. Radiofrekvenční systém je podobný systému Wi-Fi. Vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem může být maximálně 5 metrů. Na takovém systému nabíjení může být v jeden čas připojeno až 12 zařízení.

V minulém měsíci firma Energous získala investici 10 milionů dolarů pro správu napájecích čipů od firmy Dialog Semiconductor. I podle nejnovější zprávy je jasné, že jelikož Dialog obchoduje ze tří čtvrtin s Applem, bude mít tato investice vliv i na něj. CEO firmy Energous Rizzone uvedl, že společnost nyní přenáší všechny své operace na Dialog. Dojde tak ke sloučení těchto dvou subjektů.

Všechny technologie budeme nyní prodávat pod logem Dialog. Taktéž všechny objednávky půjdou skrze Dialog. Tento proces transformace nám zabere asi 90 dnů.

iPhone 8 – sklo místo kovu

Analytik, který je poslední dobou velmi slyšet, Ming-Chi Kuo, se taktéž vyjádřil o budoucím iPhonu 8 (název může být jiný), který přijde příští rok. Celá řada nových iPhonů se prý převleče do skleněného hávu. Jednou z výhod nových materiálů má být podpora bezdrátového nabíjení.

Podle analytika je přechod z kovu na sklo klíčový. Zatímco technická řešení bezdrátového nabíjení s kovovým tělem mohou mít problémy, a to zejména s rychlostí nabíjení, sklo by mohlo vše vyřešit. Jony Ive, vrchní designér společnosti, má mít údajně připravený koncept skleněného telefonu už několik let.

Zdroj: 9to5MacKam dál?