Všechny letos představené iPhony budou mít 3GB RAM a rychlejší nabíjení

iPhone 8 i nástupci současných „sedmiček“ mají dostat 3GB operační paměť a rychlejší nabíjení. Tvrdí to analytik Timothy Arcuri.

Arcuri na konci března publikoval zprávu, která obsahuje předpokládané informace ohledně operační paměti letošních iPhonů. Píše se v ní, že jak zbrusu nový iPhone 8, tak i nástupci aktuální generace mají obsahovat 3GB RAM. Už současný iPhone 7 Plus disponuje touto hodnotou operační paměti. Pro menší iPhone 7 by se tak jednalo o navýšení o 1 GB. Pokud tedy budeme stále předpokládat, že jeho nástupcem bude iPhone 7s.

 

3GB RAM nemusí být nutně všude

Oba vylepšené modely (iPhone 7s a 7s Plus) mají být nabízeny v kapacitách 32, 128 a 256 GB. Tedy stejných jako aktuální modely. Nejvyšší iPhone 8 s možným 5,8palcovým displejem pak bude k dispozici v 64 a 256GB verzi.

Naproti tomu tchajwanská výzkumná firma TrendForce uvedla, že nejmenší 4,7palcový iPhone bude stále disponovat jen 2GB operační pamětí. Jednalo by se tak o jediný model s nižší hodnotou RAM. Nikdo by se ale nemohl divit, protože Apple určitě bude chtít minimálně zanechat funkční nebo výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými verzemi telefonu. Vyšší operační paměť se hodí ve všech situacích, kdy zařízení zpracovává více dat najednou. Například, když máte otevřené desítky panelů v Safari a přepínáte mezi nimi. Zařízení s nižší operační pamětí musí při přepnutí na jiný panel znovu načítat obsah stránky.

 

Lightning s podporou USB-C obstará rychlejší nabíjení

Stejně jako známý analytik Ming-Chi Kuo, doufá i Arcuri, že nové modely nabídnou rychlejší nabíjení. Dopomoct k tomu má integrovaná technologie převzatá z USB-C standardu. S tím, že zachován bude Lightning port a všechna dosavadní připojitelná příslušenství zůstanou i pro nové iPhony použitelná.

Lightning port

Sice by se z hlediska univerzálnosti hodilo, kdyby i iPhone převzal USB-C konektor a dal by se nabíjet stejným kabelem jako nové MacBooky, ale zde stojí Apple před těžkou volbou. Ať už padne jakékoliv rozhodnutí, nezavděčí se všem.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?