iPhone 7s má být o něco větší než současný iPhone 7

Rozměry iPhone 7s, tedy nástupce současné „sedmičky“, se mají ve všech směrech navýšit. Výjimkou bude velikost objektivu, ten má být menší.

Spekulací ohledně nových iPhonů je pořád dost. Obvykle se objeví informace o iPhonu 8, ale teď vybublala fáma o přímém nástupci dnešní generace. iPhone 7s má být velmi podobný, ale o trochu naroste. Stejná bude i úhlopříčka displeje. Ta zůstane na hodnotě 4,7 palců a displej by se neměl dočká žádné výrazné inovace, na rozdíl od iPhonu 8, který dostane OLED.

 

Bezdrátové nabíjení iPhone 7s zvětší

Současné rozměry iPhonu 7 jsou: 138,3 mm na výšku, 67,1 mm na šířku a tloušťka 7,1 mm. Navlas stejný je iPhone 6s. iPhone 7s ale má dosahovat těchto hodnot: 138,44 mm x 67,27 mm x 7,21 mm. Jde tedy o drobné navýšení o milimetry. Pocitově ale při potěžkání obou modelů v ruce, zřejmě poznáte rozdíl.

iPhone 7s

Co by vedlo Apple k této změně zatím není známo a můžeme se o tom jen dohadovat. Nejpravděpodobnější je tato verze. Počítá s integrací bezdrátového nabíjení. To je poměrně reálné a Apple jako jeden z mála předních výrobců chytrých telefonů ještě tuto technologii ve svých zařízeních nepředstavil. Novinka bude potřebovat v telefonu více místa a i pár milimetrů bude stačit. S větší baterií tak úplně počítat nemůžeme.

 

Objektiv bude o něco menší

Druhou informací o změně rozměru je velikost zadního objektivu. Ten je nyní u iPhonu 7 poměrně veliký a jeho průměr se zmenší z 8,18 mm na 7,92 mm. Na kvalitě fotografií, by to nemělo být znát, i když je samozřejmě pro čip, který data při fotografování zpracovává, výhodné mít co nejotevřenější vstup. Hodnota clony, která je nyní f/1,8 by také měla zůstat stejná.

O iPhonu 7s Plus se zatím nic moc neví. iPhone 8 má údajně disponovat rozměry 137,54 mm na výšku a 67,54 mm na šířku. Vše se dozvíme mpžná už příští měsíc, kdy bude Apple pořádat tiskovou konferenci a nové telefony ukáže veřejnosti. Nejvyspělejší iPhone 8 bude zpočátku zřejmě pouze v omezeném množství.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?