iPhone 7 je v porovnání s konkurencí nejrychlejší telefon v reálném použití

Telefon od Applu iPhone 7 je ve srovnání s konkurencí stále nejrychlejší v reálném použití. Může za to zejména optimalizace iOS s hardwarem.

Apple je stále nedostižný ve vyladění operačního systému s hardwarem telefonu. Dokazuje to video s porovnáním rychlosti zapínání aplikací a testem v populárních benchmark programech, které vyjádří pomocí skóre hrubý výkon zařízení. Zajímavé je, že iPhone 7 Plus trumfl i nejnovější Samsung Galaxy S8, který má 8jádrový procesor a 4GB RAM, oproti 4jádrovému procesoru a 3GB RAM v Apple zařízení.

 

Otevírání aplikací zvládl iPhone 7 několikrát rychleji

V první části videa jsou ukázány všechny telefony v testu. Toho se zúčastnily Samsung Galaxy S8, iPhone 7 Plus, LG G6, Google Pixel a OnePlus 3T. Pak absolvují všechny první kolo otevírání stejných aplikací, a ve druhém kole se už jednou otevřené aplikace znovu zapnou. iPhone 7 Plus zvládl dokončit 1. kolo za 2 minuty a 44 vteřin, což je zhruba dvakrát rychleji než první zmíněný telefon s Androidem.

Druhé kolo pak iPhone prolétl za 33 vteřin. To je obrovský rozdíl oproti druhému OnePlus T3. Ten stejný úkol absolvoval za 53 vteřin. Zklamáním může být výsledek Galaxy S8. Samsung zaznamenal 2 minuty a 4 vteřiny.

Pokud byste namítali, že cena konkurenčních zařízení je nižší, nebude to úplně pravda. Google Pixel lze u nás koupit od 22 000 Kč, Galaxy S8 od 21 300 Kč, iPhone 7 Plus od 20 300 Kč, LG G6 od 20 200 Kč a OnePlus T3 od 14 300 Kč.

Na rozdíl od 3T za 440 $, která byla vyrobena v Číně BBK (stejná firma, která vyrábí vivo a OPPO značkové telefony), všechny tyto prémie vlajkových lodí se systémem Android jsou cenami v podstatě ve stejné vrstvě jako Apple  snejnovějším iPhonem 7 Plus. 720 $ za S8, 750 $ za G6 a 650 $ za Pixel.

 

Antutu a Geekbench jsou také pro iPhone 7

Výkonnostně na první pohled není iPhone 7 favoritem. Když se podíváte na hardwarové parametry, patří k průměrným. Překvapením je nízké skóre telefonu Google Pixel. Ten neobsahuje žádnou nástavbu v operačním systému, a měl by být tedy skvěle vyladěný. 4GB RAM rozhodně dává zavdat lepší výsledek. Procesor je trochu podtaktovaný, ale využívá čtyři jádra. Stejně jako iPhone 7 Plus.

iPhone 7 Geekbench 4

Jak je vidět na výsledcích testů v aplikacích Geekbench 4 a AnTuTu, kromě testu více jader v prvně jmenované aplikaci, všude zvítězil iPhone 7 Plus. V těsném závěsu se ocitl iPhone 7, a pak až ty další.

iPhone 7 AnTuTu

Co si o testech myslíte? Porovnává se vůbec porovnatelné, nebo se nedá na tyto výsledky při běžném používání telefonů ohlížet?Kam dál?