Apple snižuje objednávky, poptávka po iPhonu 7 klesá

Kalifornská firma snižuje objednávky na iPhone 7 u svých dodavatelů. Počáteční vlna nadšení po zářijovém představení začala klesat. Podle zdrojů blízkých serveru Digitimes se poptávka snižuje díky několika jevům. Poté, co byl Samsung nucen stáhnout svůj Galaxy Note 7, se rapidně zvedl zájem o Jet Black iPhone 7. Nyní i tento zájem opadá, a Apple musí redukovat své objednávky.

Díky tomuto i dalším důvodům začíná poptávka o nové iPhony 7 uvadat. Pokles je typickým jevem, který v tomto období iPhony provází. Velká pozornost z řad zákazníků se upíná k příštímu roku, kdy iPhony oslaví jubilejní desáté výročí.

iPhone 7

Poptávka po iPhonu 7 v Číně a dalších trzích začala od doby jeho uvedení klesat a je znatelně menší než před třemi měsíci.

Místo toho, aby se tlak soustředil na prodej současné generace, tak velká část dodavatelů součástek a spotřebitelů již přesouvá svou pozornost právě k příštímu roku, kdy by měl být představen iPhone 8.

iPhone 8 v dohledu

Očekávané prodeje iPhonu 7 by se měly v prvních šesti měsících pohybovat pod 5 miliony kusů.

Nový iPhone 8 by měl disponovat řadou novinek, jako je nový vzhled, celoskleněné tělo, displej z kraje do kraje a bezdrátové nabíjení. O tom, jak Apple testuje bezdrátové nabíjení, si můžete přečíst v našem článku.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?