iPhone 7 Plus – lídr chytrých telefonů v kontroverzní temně černé barevné variantě

Telefon iPhone 7 Plus je nedostatkové zboží. Vyplatí se na něho počkat, zvažte ale jeho barevnou variantu. Ta temně černá je totiž opravdu kontroverzní.

Sehnat iPhone 7 Plus v České republice je docela umění. Nám se to navíc povedlo v jeho exkluzivní temně černé barevné variantě. Exkluzivní proto, že pokud verzi Plus už seženete, nejspíš to právě v anglicky nazývané jet black úpravě nebude.

 

Exkluzivita zaručena už v obchodě

Když si koupíte jakoukoli variantu iPhonu 7 a nebude v temně černé úpravě, bude jeho krabička bílá. To ta, v níž se skrývá právě temně černý telefon, bude také temně černá. Když pak vidíte vyskládané telefony na jedné hromadě, bude vám jasné, jaké varianty jsou ty exkluzivnější. Všechny ostatní modely mají totiž krabičku bílou.

Uvnitř balení došlo k několika změnám. Jako první na vás už nevykoukne telefon, ale brožury. Pod nimi už se skrývá iPhone, pod kterým naleznete další příslušenství – nabíjecí adaptér, sluchátka EarPods s Lightning konektorem a s redukcí 3,5 mm na Lightning a Lightning synchronizační kabel.

 

Nezaměnitelně zaměnitelný

I když se design telefonu oproti předchozím dvěma generacím příliš nezměnil, a to zejména z jeho čelní strany, něco přece jen jiné je. Chybí 3,5mm jack konektor pro sluchátka, která, pokud je s tímto konektorem máte, nově zapojíte jen přes Lightning redukci. Apple cílí na bezdrátový poslech, proto také představil svou verzi Bluetooth sluchátek pojmenovanou AirPod.

Ztráta 3,5mm jack konektoru tak rozhodně nevadí, a všichni uživatelé si musí zvyknout na to, že přichází bezdrátová éra. Apple se při představení telefonů řady 7 chlubil kvalitou zvukové reprodukce linoucí se z reproduktorů. Jsou dva – jeden na svém původním místě, druhý v rozšířené štěrbině na čelní straně telefonu.

Pokud srovnáte iPhone 7 Plus a předchozí generaci, širší štěrbinu rozpoznáte, jinak by vás to ale nenapadlo, že se na čelní straně něco změnilo. Změny jsou přitom ještě dvě. Zlepšila se kvalita čelního fotoaparátu, a tlačítko domů není nově tlačítko, ale jedná se o senzorický snímač.

Zvuk je rozhodně lepší, to však pouze pokud sledujete videa, hrajete hry, nebo posloucháte hudbu přímo proti telefonu.

Zvuk je rozhodně lepší, to však pouze pokud sledujete videa, hrajete hry, nebo posloucháte hudbu přímo proti telefonu. Jakmile telefon necháte stranou a poodejdete, žádnou světobornou kvalitu nečekejte. V takovém případě je stále třeba pořídit nějaký Bluetooth reproduktor.

 

Tlačítko, které není tlačítkem

Na nové tlačítko Domů si zvyknete okamžitě. Funguje parádně, bezproblémově a Touch ID v něm integrované je bleskurychlé. Také díky tomu, že se nejedná o tlačítko, může být telefon voděodolný, a to ve standardu IP67. Můžete tak telefon potopit do hloubky jednoho metru po dobu třiceti minut. Jestli to ale telefon vydrží, raději nezkoušejte, Apple na „utopené“ telefony nebude uplatňovat záruku.

O odezvu tlačítka se stará Taptic Engine, který vám jemnými vibracemi říká, že jste tlačítko stiskli. A to jste jej fyzicky vlastně nestiskli. I když se vibrace přenášejí na zadní stranu telefonu, za chvíli vám to přijde tak přirozené, jako by se jednalo o skutečné tlačítko. S mokrým prstem a rukavicemi ale budete mít problém.

Na nové tlačítko Domů si zvyknete okamžitě. Funguje parádně, bezproblémově a Touch ID je bleskurychlé.

Díky iOS 10 a koprocesoru M10 se vám telefon rozsvítí, kdykoli jej zvednete. Jakmile jej položíte, opět zhasne. K rozsvěcení tak není třeba mačkat tlačítko, a díky 3D Touch displeji můžete odpovědět na většinu notifikací i ze zamčené obrazovky. Senzorické tlačítko tak má oproti tomu mechanickému jen výhody.

 

Aby černá černá byla

Apple s iPhony 7 představil dvě jeho nové barevné kombinace s tím, že vesmírně šedá byla vyřazena. Jak vypadá černá varianta, jste si mohli přečíst v recenzi telefonu iPhone 7. Temně černá je jednoduše úžasná. Prvních pět minut po vybalení z krabičky.

Zadní strana iPhonu 7 se změnila rozhodně více než ta čelní. Příčné plastové proužky na odstínění antén jsou pryč, a zůstaly jen ty, jež jsou vedeny po horní a spodní straně telefonu. V temně černé barevné variantě je navíc jen tak nenajdete. Uvidíte je pouze v protisvětle.

Temně černá je jednoduše úžasná. Prvních pět minut po vybalení z krabičky.

Z čelní strany mezi černými iPhony 7 nepoznáte rozdíl, a to vlastně ani mezi vesmírně šedou šestkou a novější variantou 6s (ty se následně samozřejmě liší šedivými boky). Mrzí mě, že Apple nedokáže odladit odstín černé tak, aby byl displej stejně temný jako jeho okolní šasi. Při zhasnutém displeji tak stále vidíte jeho ohraničení.

Varianta jet black připomíná kombinaci mezi černými variantami iPhonu 3G/3GS a iPhonu 4/4s. A vypadá skutečně úžasně. A je také úžasně nepraktická. Všude o tom psali, upozorňuje na to i sám Apple, ale když si nedáte říct, nelze vám pomoci. Nevěřil jsem, že na něm tak ulpívají otisky, nevěřil jsem, že je tak náchylný na mikroškrábance.

Vy tedy věřte, že temně černý iPhone je exkluzivní do té doby, než jej dáte do kapsy. A to nedej bože, pokud jej zabalíte ještě do pouzdra. Je to magnet na prach a jakákoli smítka. To ostatně platí i o otiscích prstů, i když to není ten hlavní problém. Otisky stačí jen otřít, tím ale zase chytnete množství prachových smítek.

Protože s iPhonem 7 Plus testuji i originální silikonový Apple kryt, vím, o čem mluvím. Smítka se chytají zejména ve výřezu pro čočku fotoaparátu a při horní straně z čela telefonu. Jak takový šmudla vypadá, když jej po celodenním nošení v kapse vyndáte z pouzdra, můžete posoudit v galerii níže.

Chcete-li, aby váš telefon vypadal exkluzivně, nebudete jej nosit v pouzdře. S otisky se vypořádáte, ty takový problém nejsou. Jenže v momentě sundání krytu přicházejí škrábance. Na stříbrném iPhonu 6 Plus jsem za dva roky jeho používání neměl téměř žádné viditelné opotřebení, žádný ťukanec, nebyl na něm přítomný ani výrazný škrábanec. Nosil jsem jej v krytu i bez něho.

Po čtrnácti dnech používání iPhonu 7 Plus v temně černé barevné variantě jsou už na něm patrné defekty. Pokud telefon položíte bez jakékoli jeho ochrany na stůl, počítejte s tím, že po jeho uchopení na něm nějaká vlasová trhlinka bude. Při běžném používání je neuvidíte, když si ale jednou takhle sednete a budete záda telefonu zkoumat, nepřestanete se divit.

Po čtrnácti dnech používání iPhonu 7 Plus v temně černé barevné variantě jsou už na něm patrné defekty.

V mém případě je extrémně náchylná pravá spodní strana telefonu a strana horní. Díky vystouplé čočce fotoaparátu se telefon na rovné ploše o to více kýve, a s každým zhoupnutím přibyde nějaká vzpomínka na styk s podložkou, na níž se nachází. Horní strana pak trpí při vkládání telefonu do kapsy kalhot.

Oproti úpravě hliníku mi navíc přijde, že plastové proužky díky tomu, že jsou ještě měkčí než hliník, jsou o to víc na škrábnutí náchylné. Temně černá barva je tedy super, pokud se na telefon díváte a nepoužíváte jej. Příliš praktický tak není, a je jen otázkou, jak bude vypadat třeba za rok. Je ale pravda, že takový iPhone 3G/3GS s každým škrábancem získával na svém charakteru.

poškrábaný temně černý iPhone

I takto může vypadat váš temně černý iPhone po čtrnácti dnech používání.

Vyjma prvotního vzhledu telefonu, jehož lesk je prostě skvělý, se telefon i lépe drží. Verze Plus mají tendenci přepadávat přes ukazováček a také jsou značně „kluzká“. Temně černá barevná varianta se drží lépe a díky své povrchové úpravě, trošku s podivem, vůbec neklouže.

 

První iPhone s teleobjektivem

Širokoúhlý objektiv má rozlišení 12 Mpx a 28mm čočku, jež má clonu f1,8. Má optickou stabilizaci objektivu (OIS) a je krytý safírovým sklem, přičemž se skládá ze šesti členů, mezi kterými je i ten infračervený. Dokáže pořídit panoramatický snímek o rozlišení 63 Mpx. Automatické ostření a ostření dotknutím se displeje je známé již z předchozích modelů, stejně jako rozpoznávání těla a obličeje, ovládání expozice, auto HDR fotografie, sekvenční režim a režim samospouště.

Teleobjektiv má rozlišení shodné jako hlavní fotoaparát iPhonu 7 Plus, a to sice 12 Mpx, jeho čočka má však 56 mm. Rozdíl je také v jeho cloně, která má hodnotu f2,8. Poskytuje 2x optické přiblížení, a až 10x přiblížení digitální. V prostředí fotoaparátu jej „zapnete“ stiskem symbolu 2x nad spouští nebo kruhovým pohybem kolem tohoto symbolu, kterým si určíte přiblížení na desetiny přesně. S optickým přiblížením to ale není tak jednoznačné, jak to vypadá.

Chcete-li vědět, jak to tedy vypadá, přečtěte si samostatnou recenzi optiky iPhonu 7 Plus na našem partnerském webu iPhonefoto.cz. Vyjma všech informací o tom, jak fotografuje, najdete v článku i množství ukázkových fotografií.

Telefon iPhone 7 Plus umí 4K video při 30 fps. 1 080p HD video zaznamenává při 30 nebo 60 fps. Zpomalené video pak zvládá v rozlišení 1 080p při 120 snímcích za sekundu, nebo v kvalitě 720p při 240 snímcích – zde se žádná novinka neodehrála.

Přední FaceTime kamera je osazena 7Mpx snímačem se clonou f2,2, a natočíte s ní i HD 1 080p video. Retina Flash, který funguje jako přední blesk, je docela užitečný. Čelní fotoaparát umí rozpoznat těla i obličeje, poskytuje sekvenční režim nebo ovládání expozice.

 

Rychlík s výkonem čtyř jader

Telefon iPhone 7 Plus obsahuje procesor A10, kterým má čtyři jádra, kdy dvě jsou úsporná a dvě optimalizovaná pro vysoký výkon. Standardně vám tak iPhone pojede na dvě úsporná jádra, když je ale třeba přidat, zapojí ta dvě zbývající. Když jsem testoval iPhone 7, tak při zvýšené zátěži značně topil, to se mi však s iPhonem 7 Plus zatím nestalo. Operační paměť RAM Apple neudává, iPhone 7 Plus ale obsahuje 3 GB, což je o jeden GB více, než je obsaženo v menším modelu.

Achillovou patou všech chytrých telefonů je jejich výdrž. Z té u iPhonu 7 jsem příliš nadšený nebyl, Plusko drží o něco více. Nahrál jsem do něho kompletní zálohu, která byla i v sedmičce, zátěž je také stejná, protože telefon využívám shodným způsobem. Pět hodin aktivního využívání tak dám téměř vždy. Když jsem však konzultoval svou výdrž na sociální síti Twitter, dostalo se mi odpovědi, že někteří uživatelé nemají problém i s osmi hodinami, a to ještě nejsou na dvaceti procentech stavu nabití baterie.

Své přičinění na výdrži celého zařízení má i displej telefonu. Ten si zachoval rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Je to stále Retina, a stále na něm nerozeznáte jediný pixel (při běžném používání). Stále také obsahuje 3D Touch, i když s drobným vylepšením. Za to ale spíše může operační systém, protože ten vám nyní za pomoci TapTic Enginu dává zpětnou vazbu i při pohybu v něm. Barvičky vypadají také o něco lépe, to poznáte ale jen při přímém srovnání s předchozí generací.

 

Ne pro všechny je toto Plusko „must have“

Pokud jste si oblíbili větší variantu telefonů iPhone, 7 Plus vás nezklame. Je zase o krok dál, a je o něco lepší než o rok starší model. Pokud však právě generaci 6s Plus vlastníte, nemáte příliš důvodů přecházet, protože ani s teleobjektivem to není tak „světlé“.

Oproti verzi 6 Plus už poznáte i poskočení výkonu, a zejména oceníte více paměti RAM. Voděodolnost je pak opravdu skvělá, a je-li to pro vás must have funkce, nemáte nad čím váhat. Designových změn je však pomálu, a pokud si koupíte tu samou barevnou variantu, kterou máte nyní, málokdo vůbec pozná, že máte nový telefon.

Vzhledem k nástupu nového modelu na trh také zlevnily ty starší. Pokud tedy nevyužijete všech vymožeností iPhonu 7 Plus, poohlédněte se po jeho předchůdcích. Níže si můžete přečíst Appliště recenze na modely od iPhonu 5 až po letošní sedmičku, to kdybyste nakonec dali přednost menšímu sourozenci varianty Plus.

Klady

  • Voděodolnost
  • Senzorické tlačítko Domů
  • Haptická odezva v systému iOS
  • Barevně věrnější displej
  • Výkonnější LED blesk
  • Konečně kvalitní FaceTime kamera
  • V temně černé se lépe drží
  • Hlasitější zvuk z reproduktorů

Zápory

  • Temně černá barva je náročná na údržbu
  • Zatím nepříliš dobře využitelný teleobjektiv
  • Více vystouplá čočka fotoaparátu

Název: iPhone 7 Plus

Cena: 24 990 Kč za 32 GB, 28 190 Kč za 128 GB, 31 390 Kč za 256 GB

Barevné varianty: temně černá, černá, stříbrná, zlatá, růžově zlatá

Parametry: Čip A10 s 64bitovou architekturou s integrovaným pohybovým koprocesorem M10; 4,7palcový IPS Retina displej s rozlišením 1 920 x 1 080 px a kontrastním poměrem 1 400:1, maximální jas 625 cd/m2; 12 Mpx fotoaparát s clonou f1,8, OIS, šestičlenný objektiv, Live Photos, čtyřdiodový True Tone blesk, 4K video při 30 FPS, 1 080p HD video při 30 FPS nebo 60 FPS, zpomalené video v rozlišení 1 080p při 120 FPS nebo 720p při 240 FPS, 2 Mpx teleobjektiv s clonou f2,8 a 2x optickým přiblížením; 7 Mpx FaceTime kamera s clonou f2,2 s Retina Flash; Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac; Bluetooth 4.2, GPS GLONASS; druhá generace Touch ID; tříosý gyroskop; akcelometr; Barometr

Rozměry: výška: 158,2 mm; šířka: 77,9 mm, tloušťka: 7,3 mm; hmotnost: 188 g

Kam dál?

Telefon iPhone 7 Plus je nedostatkové zboží. Vyplatí se na něho počkat, zvažte ale jeho barevnou variantu. Ta temně černá je totiž opravdu kontroverzní. Sehnat iPhone 7 Plus v České republice je docela umění. Nám se to navíc povedlo v jeho exkluzivní temně černé barevné variantě. Exkluzivní proto, že pokud verzi Plus už seženete, nejspíš to právě […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : Pokud jste si oblíbili větší variantu telefonů iPhone, 7 Plus vás nezklame. Je zase o krok dál a je o něco lepší než všechny předchozí modely. S teleobjektivem to ale není zas tak světlé a je třeba zvážit, zda stojí za to pořídit si telefon v temně černé variantě. Díky tomu má také v bodování o 10 bodů méně. Váha a rozměry by také mohly být lepší a to zejména proto, protože se příliš plýtvá prostorem kolem displeje. Jinak je iPhone 7 Plus, jak jinak než, nejlepším iPhonem, který si můžete pořídit. Jen ta jeho cena...

User Rating: Be the first one !
86


 • Luboš

  Joooo super. Ještě rozebere kvalitu papíru krabičky a jestli náhodou ty brožurky neměly být třeba obráceně. Jo….a vyvolejte jedno další z nesmyslných témat, třeba proč ty kabely jsou namotané do tohoto počtu závitů a proč ne do tolika jiných.

  • To dělat nebudeme Luboši, to by zajímalo asi jen Vás, když si o to píšete.

   • Emesko

    Pan Luboš asi zabloudil, ne? Určitě hledal jiný web 🙂

 • Absolon Novak

  Leader (výbavou) chudých telefonů, Huawei Mate8 dokáže ve stejně tenkém a vysokém těle využít plochu a 6″ displej s tenkými rámečky. Baterie má kapacitu 4000mAh, vydrží 8hodin SOT a k tomu 20 hodin standby. Přitom nádherné celokovové provedení v tenkém těle. Huawei Mate 8 je rychlejší než 7 Plus s iOS10. Jediné v čem má iPhone navrch je IP67 (bez záruky) a fotoaparát.

  • Leader (lídr) znamená ve svém významu vůdce, a to iPhone byl vždy, protože se jej snaží mnozí kopírovat. Teď nenarážím na Samsung, ten už naštěstí jde svou cestou, ale Huawei s jeho designem zrovna dvakrát originální není, stejně jako mnoho jiných značek. V článku výbavu s konkurencí nesrovnávám, srovnávám ji s předchozími modely iPhone 6 a 6s Plus.

   Jen si dovolím oponovat ohledně fotoaparátu: tele je zatím k prdu, ale iOS má prostě lepší aplikace než Android. Pokud chcete základní úpravu, je to jedno, pokud ale chcete grafiku a pokročilou editaci fotografie, musíte na Androidu hodně hledat. V tom je síla iPhonu. Nicméně se nechci nijak hádat. Toto je recenze produktu jako takového, kde je vše řečeno tak, jak to prostě je. Mít k dispozici zmiňovaný Samsung Galaxy S7 Edge, udělal bych ji stejně (s ohledem na vlastnosti a výbavu samozřejmě).

   • Absolon Novak

    Souhlasím, že falešný zoom je stejně jako falešný bokeh téměř k ničemu.

    AD aplikace pro foto, nepřijde mi, že by Android cokoliv postrádal, spíš je na tom jsi platforma lépe než iOS.

    Open Camera, Camera FV5, Pixlr, Snapseed a spousta dalších kvalitních nástrojů. Google Camera umí 360° photos a mnoho dalšího, nemá smysl do nekonečna vyjmenovávat.

    iOS nabízí víc aplikací, které se zaměřují na postprocessing, pokud jde o zachycení surových dat, ať už se jedná o fotografie nebo videosekvence, mám za to, že v tomto má navrch android.

    Můj názor na iPhone 7 obecně je, že má špatné screentobody ratio (příklad Mate8) a nah***o displej ( srovnej s S7, S7 Edge) a velice slabou výbavu (fast charging, Qi, nepodpora NFC, AptX…) a nízkou výdrž na baterii, proto jsem trochu s nadsázkou iPhone označil za leadra chudých telefonů, myšleno chudých výbavou. iPhone je něco jako holo Octavie Skoda, S7 Edge je Audi A6 a RS paketem. Mate8 je taková Dacia Duster nebo Jeep Cherokee, nabízí vysokou užitnou hodnotu ve středním stupni výbavy za přiměřenou cenu.

    aD kopírování nejen design, ale zejména funkcí, v tom je napřed iPhone, nepovažuj prosím můj příspěvek za pokus o vyvolání flame, používám chytré telefony od prvních modelů HTC, předtím jsem používal PDA iPaq od Compaq a HP smartphony, snažím se být nad věcí, ale můj pohled se jednoznačně liší od osob s odlišnou zkušeností, pro které třeba iPhone znamenal vstup mezi svět chytrých zařízení, proto nemohou sdílet můj pohled na věc, jako člověka jenž měl první laptop na počátku 90tých let a uskutečnil historicky první datové spojení skrze GSM síť na území ČR ze Šumavského LESA (zní to jako haluš), ale tehdy jsme o tom vytvářeli reportáž do televize.

    Nejvíc toho v oboru mobilních telefonů dokázalo vymyslet a přinést na trh HTC, je až s podivem, že iPhone tolik funkcí převzal právě ze starších modelů HTC.

    Nějakou dobu, zejména za života Jobse u modelů 3GS a 4, dokázal Apple inovovat a být skutečným leadrem co do vývoje a nasazení nových technologií, v té době byl Samsung pouhým plagiatorem, dnes se karta obrátila, HTC je malá bezvýznamná značka, přestože největší zásluhy za přínos v oblasti chytrých mobilních telefonů nepochybně patří ji.

    Apple na trh posledních pět modelů nepřinesl nic zásadního, žádnou inovaci, která by změnila nebo poznamenala trh, Force Touch se zatím také prosadit nedokázal u jiných značek s výjimkou Huawei.

    iPhone okopíroval u šestkové řady design HTC řady M.

    Všimněte si, že stereo reproduktory iPhone 7 do písmene okopíroval od HTC10, které je má implementované totožným způsobem. Existují i lepší způsob implementace stereo reproduktorů viz. Z5 Premium, Nexus 6P.

    Vyžití duálního fotoaparátu je okopírované od LG G5/Xiaomi Redmi Pro a především od starého HTC M8, které ho mělo i s fake bokeh efektem již před několika lety.

    Live Photos mělo před iPhony také o několik let dříve HTC.

    Apple se vůbec inspiruje nejvíc u HTC, design šestkové řady byla sto pro kopírka HTC.

    Beats sluchátka odkoupili až po tom, co s nimi mělo spolupráci HTC.

    Design prvního iPhone „vykradl“ Apple u HTC Himalaya z roku 2003.

    Himalaya 2003 vs iPhone 2007
    http://i.imgur.com/hXe8bN2.jpg

    Rozdíl mezi HTC a Apple byl, že v HTC uměli déle než pět let před Applem vyrobit špičkový smartphone Wallaby, který mohl instalovat vlastní aplikace, to první iPhone neuměl, Jobs ze začátku tvrdil, že iPhone 3rd party aplikace nepotřebuje, a tak AppStore přišel až později (asi jako klávesnice třetích stran, taky se ovce jednou dočkali), za pár let budou na iOS alternativní launchery, ale musí se ty „inovace“ dávkovat po malých krůčcích.

    První iPhone měl stejnou úhlopříčku jako HTC Wallaby. U dalších modelů iPhone dlouho zůstával u menších úhlopříček, kdežto konkurence vyráběla dávno před ním telefony s většími displeji. První masově rozšířený mobilní telefon s FullHD panelem byl také z továrny a vývojového centra HTC.

    HTC je z historického hlediska opravdovým inovátorem, Apple pouze kopíruje, co nelze Applu upřít je nejvyšší ziskovost v segmentu, i když momentálně pokrývá globálně sotva 12% trhu.

    Z pohledu zákazníka je to samozřejmě pak ta nejméně vhodná volba, protože u iPhone připlácíš ze všech značek nejvíc peněz, přitom dnešní iPhony jsou v lepším případě mid end devices, v některých ohledech dokonce low end např. HD rozlišení displeje iPhone 7/SE na úrovni iPhone 4 z roku 2010, když konkurence má mnohem kvalitnější a energeticky úsporné QHD OLED panely.

    V roce 2010 za Jobse byl iPhone telefon s nejlepším displejem na trhu, dnes je pozicován mezi vlajkovými modely s nejhoršími displeji ve srovnání s AMOLED. K čemu je dobrý širší gamut na ubohém HD rozlišení, i displej v levném Honor7 Lite poskytne vyšší uživatelský komfort a lepší zážitek.

    HTC vyrábělo chytré telefony několik let před Applem, nehledě na to, že nejvíc toho historicky okopíroval Apple od HTC (dotykový displej, stereo reproduktory, live photos, 3rd party aplikace, 3rd party klávesnice, bokeh…).

    iPhone od dob Jobse děsně moc degradoval, z kdysi špičkových telefonů se stal výrobce průměrného mainstreamu a pozici technologického leadra obsadil Korejský Samsung.

    • Emesko

     Zkus si prosím Tě najít nějaký web, kde se recenzují věci okolo toho Androidu a nemusíš se nám rozplývat tady. Věřím, že někde nějaký takový určitě existuje. A potom budeš šťastný. Nám ostatním, co už nějaký ten rok jedeme na Apple věcech (ne jenom na telefonech), tento web plně vyhovuje. Dozvídáme se tu zajímavé věci z celého jablečného světa. Už ten název Appliště by Tě mohl trknout….

    • Tajtrdlík

     OS, podpora pro starší začízení, výběr doplňků, bezpečnost, konzistence. Vše tohle má iPhone lepší než Android. Vše ostatní se pohybuje okolo špičky.

     • Absolon Novak

      ROFL bezpečnost iOS? S tou hromadou malware v AppStore a tisíce vykradených bankovních účtů? Konzistentní v čem? V tom, že od roku 2010 má většina modelů iPhone ubohý panel s HD rozlišením a nízkou kapacitu paměti RAM i baterie? S tím související nejhorší výdrž na baterii ze všech současných smartphonů. Obecně iOS nemá oproti Androidu lepší nic. Vše ostatní je hluboko pod průměrem, při vysoké pořizovací ceně, z toho plyne vysoká marže potažmo ziskovost řady iPhone. Ergo suverénně nejhorší poměr ceny a užitné hodnoty na trhu a nejméně výhodný produkt z pohledu zákazníka.

     • Tajtrdlík

      Hluboko pod průměrem jsou spíše Vaše znalosti. 25 let se pohybuji v oblasti vývoje sw, posledních 5 let na mobily. Dokonce i bez toho si můžu vygooglit jak to doopravdy je. Jestli má hd panel nebo qhd je úplně fuk, protože když tady vedle položím Lumii 950 xl a iP 7 plus, tak rozdíl vidět není.

     • Absolon Novak

      ROFL asi už po těch 25 letech tajtrdlíkování hlupáku potřebuješ nasadit brýle.

      Ve všech slepých testech v redakci HN všichni ze zúčastněných osob rozeznali nezávisle na sobě FullHD a QHD panely, a QHD označili za citelně lepší…

      Tak nějak mi z toho vyplývá, že jste hlupák, kdybyste nebyl… nepotřeboval byste podkládat tu hloupost, kterou jste vyplodil pseudoargumentem o 25letech praxe… i kdybyste měl praxi 60let, stejně nemáte pravdu.

     • Tajtrdlík

      Kdybyste měl ty znalosti, tak byste věděl, že rozlišovací schopnost oka nelze počítat jen v ppi, ale musíte brát v úvahu pozorovací vzdálenost. Mám tu vedle sebe dva ze tři nejlepších displejů současnosti a to ip7 plus a Lumii 950 xl a rozdíl nelze bez lupy rozeznat. Nějaké „slepé“ testy na rozlišení bez udání technologie a nastavení barevného profilu jsou směšné.

     • Absolon Novak

      Musím smeknout před Vašimi „znalostmi“ pravděpodobně jste chtěl naznačit, že se na iP7 Plus a Lumii díváte z kilometrové vzdálenosti, protože z 30cm (zdravé oko rozpozná a zaznamená velice rychle a efektivní rozdíl mezi FullHD a QHD panelem.

      Sleoé testy jsou směšné možná pro někoho s Vaší úrovní „znalostí“… pro ostatní patří mezi nejvíce relevantní způsob přímého porovnání.

      BTW nastavení profilu a kalibrace zrovna s tímto vůbec nesouvisí.

      Mimochodem, to co píšu potvrzuje několik vědeckých studií, můžete si je dohledat v PowerQuestu, za předpokladu, že na to Vaše úroveň „znalostí“ nestačí a současně máte přístup do databází vědeckých časopisů a digitalizovaných monografií.

     • Tajtrdlík

      DisplayMate třeba píše opak.

     • Absolon Novak

      Displaymate píše opak, než tvrdíte vy Tajtrdlíku, podle displaymate je nejlepší panel ve vybuchujícím Galaxy Note7 a S7 Edge, iPhone 7 má nejlepší LCD panel s HD rozlišením… takže kategorie Trabantů mezi displeji.

      Displej Note 7/S7 = Lamborghini, Ferrari
      Displej iPhone 7 = Fabie 1.4TDi, TDi proto, že jde o nejlepší HD LCD panel, vše ostatní mezi HD panely je HTP aka h0vn0 t0 p0jede… 🙂

      I tak, pořád je lepší mít FullHD panel s horším gamutem než HD panel s plným pokrytím RGB.

     • Václav Pavlíček

      Tohle mě fascinuje :-D, zajímavé je, že iphone kritizují jen ti (nebo hlavně ti) s androidem a ne naopak. To bude tím, že lidi co mají iphone ví, že funguje nejlépe a nemusí řešit věčné spory. Androiďáci si kompenzují nedostatky svých telefonů v diskuzích 😀

 • Václav Pavlíček

  Pěkný článek, pomohl mi vyřadit jet black variantu z výběru.