iPhone 7 v tmavě černé barvě se ošklivě loupe

Rostoucí počet uživatelů černého iPhonu 7 v matné verzi hlásí sloupávání barvy z přístroje. Nejhorší je to na hranách a zádech zařízení.

Zákazníci se rozčilují na fórech podpory společnosti Apple, že některé z iPhonů 7 v černé barvě trpí sloupáváním vrchní barvy. K odlupování barvy dochází především na zádech a na okrajích telefonu.

 

iPhone 7 není jediným telefonem od Applu, který trpěl odlupováním barvy

Podobné problémy se vyskytovaly u iPhonu 5. Hlavně na okrajích tohoto několik let starého telefonu se za chvilku sloupal vrchní nátěr, a po pár letech bylo zjevné, že iPhone nepůjde prodat úplně lehce. Sám jsem na své „pětce“ sledoval tento neduh. Pro další verzi, iPhone 5s, už si Apple vnější úpravu zařízení pohlídal a k sloupávání nedocházelo.

iPhone 7 odlupování barvy

Konkrétně model iPhone 7 Plus se zdá být ještě více postiženým telefonem. Pokud by se zákazník zkoušel s problémem obrátit na Apple a chtít zpět peníze nebo reklamovat zařízení, zřejmě neuspěje. Jedná se totiž pouze o kosmetickou vadu a na tu se záruka nevztahuje.

Jeden uživatel napsal:

Koupil jsem si iPhone 7 Plus a po 3 týdnech se začal loupat vrchní nátěr poblíž pravého reproduktoru. Kontaktoval jsem Apple Care a poslal jim pár obrázků. Po 12 dnech mlčení mi konečně přišla odpověď. Bohužel, dle nich se záruka na tuto kosmetickou vadu nevztahuje.

Pár zákazníků dokonce uvedlo, že našlo řešení v podobě přetření odloupnutého místa akrylovou barvou. Tu přitom pořídili v obchodě s barvami. To ale samozřejmě nezabrání opětovnému odlupování. Spíše jen dočasně odstraní ošklivý flek.

Je zřejmé, že opotřebování přístroje se očekává, a jednou k němu dojít musí. Už několik týdnů po zakoupení je ale velmi krátká doba a není divu, že se uživatelé na fórech rozčilují. Pokud by se objevilo hodně stížností, je možné, že Apple by mohl nabídnout kupujícím nějakou kompenzaci. Jestli se ale hořekování omezí jen na několik vlastníků nových iPhonů, kalifornská společnost je vždy odbude s vysvětlením o kosmetické vadě.

Máte se svým iPhonem 7 podobný problém? Já osobně jsem zatím po několika měsících žádné odlupování nezaznamenal.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?