iPhone 7 předstihl prodejnost iPhonu 6s a Apple odvádí více uživatelů z Androidu

Nová data ukazují, že adopce iPhonu 7 je vyšší než v případě loňského modelu. Další čísla ukazují také na větší podíl uživatelů, kteří přešli z Androidu.

Zpráva z výzkumu firmy Consumer Inteligence Research Partners odhaluje detaily prodejnosti nejnovějšího iPhonu 7. Potvrzuje se tak větší podíl uživatelů, kteří přecházejí z Androidu. Také je vidět větší počet zákazníků oproti loňskému modelu iPhonu 6s.

Přestože čísla nejsou tak vysoká jako u předloňského iPhonu 6, jsou vyšší než loni. Jasně je vidět, jak si uživatelé pořizují spíše telefon s úplně novou konstrukcí (iPhone 6 se zásadně liší od iPhonu 5s), a naopak zůstávají chladnější k přechodu na jen lehce vylepšený model (z iPhonu 6 na 6s).

 

Uživatelé dále přechází z Androidu na iPhone

Pokud se jedná o přecházející z Androidu, v tomto roce jich bylo až 17 %. Všichni ti měli před pořízením iPhonu některý z telefonů s konkurenčním operačním systémem. Opět je to značný nárůst oproti loňsku, kdy se číslo zastavilo na 12 %. Naopak tento údaj nedosahuje předloňska. Tam to bylo až 26 %. iPhone 6 a 6 Plus byly opravdovým hitem.

iPhone 7 prodeje

Čísla mohou být ale zkreslená. Hodně uživatelů může využívat více telefonů. Obzvlášť v zemích s větší kupní silou není výjimkou, že lidé střídají častěji mobilní telefony, a tak se u některých může jednat pouze o zvědavost z nového modelu. Android uživatel používá nový iPhone pár týdnů, pak jej prodá a zůstane u svého zeleného robota.

 

Ostatní operační systémy pomalu umírají

Zákazníci přecházející z jiných platforem představovali dalších 5 %. Jedná se hlavně o BlackBerry a Windows. Tento trend se dá nadále očekávat, protože menší operační systémy v poslední době uživatele ztrácí.

Prodeje iPhonu 7 a 7 Plus tvoří 43 % všech zakoupených telefonů v USA za poslední uzavřený kvartál. I tak Apple uvedl mírný pokles v celkových prodejích. Oproti loňsku se ve stejném období prodalo o 2,5 miliónu méně kusů telefonu iPhone.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?