Častým vypínáním trpí více iPhonů 6s, než se čekalo

Apple uvedl, že náhodným vypínáním může trpět více iPhonů 6s, než si myslel. Původně se mělo jednat pouze o telefony vyrobené v určitém období.

 

Původní domněnka americké společnosti směřovala na jednu šarži telefonů iPhone 6s. Jejich baterie měla být vystavena neúměrně dlouho působení vzduchu před montáží a tím se častěji mohlo projevit vypínání celého telefonu. Někteří zákazníci s iPhony mimo tuto dávku si ale stěžovali, že mají stejný problém a telefon se jim často vypíná.

 

Aktualizace iOS pomohou

Kalifornská firma tak potřebuje další diagnostická data, aby odhalila pravou příčinu. V posledních aktualizacích iOS se tak nachází nové algoritmy, které mají odhalit, jak to vlastně s vypínáním je. Data se pak odešlou od zákazníka přímo ke společnosti, která provede jejich analýzu.

iPhone 6s vypínání baterie

Vypnutí telefonu může být v některých případech normální. Třeba, když jej vystavíte příliš vysoké nebo naopak příliš nízké teplotě. Aby ochránil všechny elektronické součástky, které jsou schopny pracovat správně pouze v určitém rozsahu teplot, vypne se. Kromě aktualizace iOS na sběr dalších dat, měly by se i další updaty zaměřit na lepší řízení výkonnosti baterie. Lépe tak bude moct systém rozpoznat, co je opravdu nebezpečné a kdy telefon vypnout.

 

Patálie iPhonu 6s nekončí

Firma z Cupertina spustila bezplatnou opravu iPhonu 6s v rámci určitého rozsahu sériových čísel. Jak zjistit, že je právě váš iPhone 6s zralý na bezplatnou výměnu baterie, se můžete podívat v tomto našem článku: Zjistěte, zda má váš iPhone 6s vadnou baterii.

Nejen iPhone 6s má problémy. I některé modely většího a o rok staršího iPhonu 6 Plus jsou postiženy. Při více nárazech může dojít k nepříjemnému zobrazení pruhů na displeji. Tady ale není oprava bezplatná. Pouze máte možnost si v autorizovaném servisu nechat telefon opravit za lepší cenu.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?