iPhone 6c a Apple Watch 2 už možná příští rok v březnu

Americká společnost Apple v současné době chystá na březen příštího roku další událost, na které by, podle posledních informací, mohla představit již druhou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Navíc je dosti pravděpodobné, že Apple světu opět ukáže inovovaný kompaktní 4palcový iPhone s označením 6c.

 

Apple Watch 2 s novými senzory

Cupertinská společnost Apple své technologie, které chce do nových a budoucích zařízení nasadit, nevyvíjí v řádech měsíců, ale v řádech let. Proto už v minulosti ještě před představením Apple Watch první generace měl Apple v rukávu celou řadu technologických vychytávek, které nechtěl, anebo z nějakého důvodu nemohl, do prvních hodinek implementovat. Řeč je například o přidání fotoaparátu, možnosti bezdrátového nabíjení, a hlavně rozšíření řady snímačů pro sledování zdravotních funkcí nositele hodinek.

Naposledy byly Apple Watch aktualizovány v září, kdy Apple přidal do jejich portfólia „pouze“ nové barvy, nové typy řemínků, a navíc se uživatelům dostalo i nových softwarových funkcí.

Apple Watch - březnová konference

 

iPhone 6c obnoví řadu 4palcových telefonů

Aby toho nebylo málo, poslední informace hovoří o tom, že Apple znovu obnoví řadu 4palcových telefonů, a to přidáním nového modelu iPhone 6c, který by měl mít specifikace někde na rozmezí iPhonu 5s a iPhonu 6s. 4palcový telefon, iPhone 5, představila společnost Apple už v roce 2012, a tento trend byl zakončen iPhonem 5s. Od té doby jsou uživatelům Applem servírované jen velké iPhony iPhone 6, 6s, 6 Plus a 6s Plus.

iPhone 6c

Mezi zákazníky Applu je stále velké množství uživatelů, kteří používají 4palcové telefony hlavně díky jejich velikosti. Větší modely jednoduše nejsou tak pohodlné na ovládání jednou rukou a obnovený 4palcový telefon by právě těmto lidem přišel vhod.

Rozhodně je se na co těšit a vzhledem k nedávno představenému obalu s integrovanou baterií Smart Battery Case, jen pevně doufám, že podobným designovým paskvilům Apple obloukem vyhne. Senior viceprezident produktového designu Jony Ive pravděpodobně strávil s velbloudy přemíru času.

Smart Battery Case a iPhone 6s

Zdroj: 9to5mac, MartinHajekKam dál?