Čekáte na iPad mini 5? Nejspíše budete zklamáni, Apple řadu ukončí

Pokud si libujete v menších verzích iPadů a máte zálusk na nástupce aktuálního iPadu mini 4, máme pro vás špatnou zprávu. Apple nejspíše celou řadu mini ukončí.

Původní iPad mini byl představen v roce 2012, jako menší verze k tehdy aktuálnímu 9,7″ modelu. Apple tehdy s iPadem mini experimentoval a moc nevěděl, jak jej zákazníci příjmou. Největší nedostatek prvního modelu byl v zastaralém displeji, který neměl jemné Retina rozlišení a byl tak terčem kritiky. Naopak pozitivní byl nový vzhled zařízení, kterého se Apple drží prakticky dodnes.

 

Lepší displej až v druhé generaci

Retina displeje se dočkala až druhá generace a iPad mini 2 byl celkem populární. Nástupce iPad mini 3 se dočkal senzoru Touch ID a aktuální iPad mini 4 je pouze tenčí než předchůdce a má samozřejmě vyšší výkon. Postupem času ale Apple představil iPhony 6 a 6 Plus s 4,7″, respektive 5,5″ displejem. A právě větší verze telefonů jsou zřejmě důvodem ukončení iPadů mini.

iPad mini

Pluskové verze iPhonů totiž můžou částečně nahradit menší verze iPadů a mají tu výhodu, že z nich lze odesílat SMS a volat. Zdá se tedy, že všechny větší verze iPhonů kanibalizovaly malé iPady a Apple se tak rozhodl ukončit jejich výrobu. Pro mnoho zákazníků to může být velká škoda, protože menší iPad byl zkrátka mobilnější, než větší verze.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?