Unikla poslední verze iOS 11 Golden Master. Co vše přináší?

Na internet unikla poslední testovací verze systému iOS 11, zvaná Golden Master (GM), kterou k testování pouze několik zahraničních serverů.

A co přináší iOS 11 GM nového? Po několika letech jsme se dočkali například nových tapet, včetně velice stylových retro tapet. Palec nahoru také dávám za elegantní celočernou tapetu. Apple však nepřidal žádné nové tapety podporující 3D Touch či běžné animace (dynamické tapety).

Emotikony

Novinkou jsou také 3D emotikony, které se budou lehce hýbat. Prozatím se neví, zda budou všechny emotikony v systému nahrazeni těmito novými, pravděpodobné ale je, že 3D budou pouze ty vybrané.

 

Nové Apple Watch

Systém nám také prozradil nějaké informace o Apple Watch Series 3. Nyní je již prakticky jisté, že budou vybaveny LTE a Apple lehce pozmění jejich vzhled. Na obrázku můžeme vidět Apple Watch s červenou korunkou – těžko říci, zda to bude standartní design nových modelů Apple Watch, nebo se bude jednat o verzi Product RED.

Podpora LTE

Jak jsem již psal výše, Apple Watch budou podporovat LTE a důkazem toho je snímek obrazovky ovládacího centra. Vlevo nahoře vidíme ovládací tlačítko pro zapnutí a vypnutí mobilního připojení.

Face ID u iPhonu 8 potvrzeno

Potvrzena je také funkce Face ID, která by měla nahradit starší Touch ID, které se kvůli odstranění Home Buttonu nikam nevejde. Jak bude bezpečnostní funkce fungovat?

  • Stejně jako u Touch ID, i u Face ID si budete muset nastavit číselný PIN pro případy, kdy Face ID nemusí fungovat
  • iPhone 8 bude vaši tvář skenovat ze vzdáleností 15-30 cm
  • Při nastavování budete muset lehce hýbat hlavou do všech směrů
  • Pro jistotu se tento postup ještě opakuje, aby byl výsledek co nejpřesnější

 

Face ID iPhone X

Do komentářů nám můžete dát vědět, jak se vám například nové tapety či Apple Watch líbí.

Zdroj: Macrumors.com

 Kam dál?