Apple raději přidává další smajlíky, než aby řešil chyby v iOS 11

Systém iOS 11 je s námi už pár měsíců a od této doby jsme se dočkali mnoha opravných aktualizací. Jak jak je na tom systém nyní?

Mnoho chyb z původního iOS 11 již bylo postupem času odstraněno (šumění z reproduktoru při hovoru, chybná rotace obrazovky, chyba s kalkulačkou atd.). Pokud se ale podíváme na iOS 11.2, opět (bohužel) nevidíme dobře odladěný systém, protože Apple neopravil chybu, která je s námi již od veřejného vypuštění iOS 11 a irituje nejvíce uživatelů. Je to chyba, při které se ztrácí celá uzamčená obrazovka a nefungují tak ani notifikace.

 

Pokud se chceme tohoto problému alespoň dočasně zbavit, je nutný restart telefonu. Možná to nezní až tak hrozně, ale pokud telefon restartujete 2x denně, je zkrátka něco špatně.

 

 

iOS 11 obsahuje zase další smajlíky

Naštěstí si pro nás Apple v jednom z posledních updatů iOS připravil genderově vyvážené smajlíky, které jsou zkrátka must have a nějaký bug spojený s uzamčenou obrazovkou zřejmě programátory z Curpetina moc nezajímá. Samozřejmě také nesmím zapomenout na nové tapety exkluzivně pro iPhone X, které spousta uživatelů jistě ocení. A to zejména tehdy, kdy se objeví výše zmíněná chyba a celá uzamknutá obrazovka se ztratí. Potom nové tapety určitě krásně vyniknou.

Tímto krátkým textem jsem jen chtěl poukázat na to, že iOS 11 již není ten skvělý a stabilní iOS, který jsme kdysi používali a uživatelský zážitek se bohužel blíží Androidu. Systém zvládá více a více funkcí, takže je logické, že se objevují chyby s tím spojené. Co už ale v pořádku není je to, že nám Apple přináší primárně „hlouposti“ v podobě nových tapet, emotikonů, Animoji a stabilitu systému staví až na druhé místo.

Kam dál? • Pavel Stebl

  Je to opravdu tak rozšířená chyba?

 • Jenže oni ti smajlíci či emotikony s (ne)odlazením systému vůbec nesouvisí. O vývoj emotikonů se stará zcela jiný tým, než o opravy chyb. Není to tak, že by Apple nařídil programátorům tvořit smajlíky, místo oprav chyb. To, jak ten systém vypadal po vypuštění mezi veřejnost, a jak vypadá ještě dnes, je věc druhá. Jedna z největších firem světa a nemůže si dovolit najmout více programátorů, kteří by ty chyby opravili. Je to velká ostuda.

 • Zjeby Zjebovite

  Bohužiaľ musím súhlasiť, kašľat na smajlíkov,
  je neuveriteľné že za 2 mesiace vyšlo 8 updatov ios 11 !!! viď https://ipsw.me a najdite si napr. iphone SE …
  Keď si spomeniem, že napr. na ios 5 vydal Apple 5 updatov za ROK tak to sa Steve musí v hrobe obracať.

 • K

  Nejvíc mě točí neustále výpadky Wi-Fi a Bluetooth! iOS 11 je bezkonkurenčně nejhorší iOS. Měli by ho přejmenovat na iPOS 11 (Piece Of Shit)

  • Jenda Pepé Pajda

   na iP7 a ip5s no problem, nejlepší iOS..

 • Jsem zatím jeden z mála, co nemá s iOS 11 výraznější problém. Na iPhonu 7 šlape u mě v pohodě. To se ale nedá říct o iPadu mini 2, co mám na dožití, tam jsem musel provést komplet novou instalaci, aby se trochu rozchodil a pomohlo.

 • Jenda Pepé Pajda

  Naštěstí jsem se s většinou medializovaných chyb softwaru i hardwaru nepotkal, včetně této a obecně jsem s iOS velmi spokojen a naprosto použitelné jsou dokonce i betaverze, které pravidelně testuji. Ale velký souhlas s tím, že Apple by měl řešit důležitější záležitosti než přiblblé smajlíky, emoji a animoji a podobné pitomosti…