iOS 10 – rozsvěcujte si displej na iPhonu podle libosti

Stačí minimální pohyb iPhonu a displej se sám rozsvítí. Tato vymoženost nemusí každému vyhovovat. Jak dostat displej pod kontrolu?

iOS 10 představil mimo řadu dalších vylepšení i jednu drobnost. Ta se týká chování displeje na některých typech iPhonů. Stačí minimální pohyb s telefonem, a displej zařízení se sám rozsvítí, i když je obrazovka uzamčena. Jde o nesmírně pohodlný a efektní způsob, který má zajistit, že se ke zobrazovaným informacím dostanete v podstatě okamžitě. Nemusíte udělat žádný zbytečný úkon navíc.

Zmíněná novinka funguje pouze u novějších generací iPhonů, konkrétně u iPhonu SE, 6s, 6s Plus, 7 a 7 Plus. Za automatické rozsvěcování displeje může totiž nový pohybový senzor. U starších modelů je starší typ, který toto neumí.

Některé uživatele tato vymoženost nadchla, jiným vadí. Osobně zastávám názor, že je lepší mít určité funkce pod kontrolou. Jak tedy displej u iPhonu v iOS 10 udržet pevně v rukou?

 

Stačí pár kliknutí

A to doslova. Když totiž zavítáte do nastavení, sekce Zobrazení a jas, objevíte možnost Probudit zvednutím. Ta je standardně aktivní. Stačí ji vypnout, a displej se už sám nerozsvítí. Snadné a praktické. Tuto položku najdete pouze u těch zařízení, která popisovanou novinku podporují. U starších modelů jako např. iPhone 6 se vůbec nezobrazuje.

iOS 10

Líbí se vám automatické rozsvěcování displeje, nebo se už nemůžete dočkat, až se ho na základě momentálně představeného návodu zbavíte? Pište do komentářů.Kam dál?