Vadí vám v iOS 10 klikat na Home button? Změňte toto nastavení!

V iOS 10 se mnozí uživatelé nemohou smířit s tím, že pro otevření systému musí stisknout tlačítko plochy. Přitom i toto se dá přenastavit.

Většina vylepšení je kladně přijímána, a iOS 10 je obecně rychlejší a propracovanější systém než všechny předchozí. Pár věcí se ale najde a uživatelé nejvíce spílají na nové odemykání systému. To totiž musíte provést stisknutím tlačítka plochy a přiložením prstu pro odemčení přes Touch ID. V iOS 9 stačilo pouze přiložit prst.

Kterékoliv iOS zařízení s Touch ID lze ale přenastavit, aby se chovalo stejně jako u předchozího systému. Stačí jít do nastavení a povolit funkci „Aktivovat přiložením prstu“.

V současném výchozím nastavení se při rozsvícení displeje požaduje po uživateli jak přiložení prstu pro ověření přes Touch ID, tak stisknutí tlačítka. Není to moc praktické, a hlavně se stává, že někdy systém vyhodnotí jako dostatečné pouze přiložení, a někdy musíte tlačítko stisknout.

iOS 10 mění uživatelské chování, nedejte se

Změna chování systému je jednoduchá. Běžte do Nastavení -> Zpřístupnění a Tlačítko plochy. V tomto dialogu je možné zapnout volbu odemykání pouze přiložením prstu.

iOS 10

A proč Apple vůbec toto nastavení měnil? Protože při rychlém otevření pomocí Touch ID si uživatel ani nestihne přečíst všechny notifikace na uzamčeném displeji. Díky rychlému ověřování jste zmáčkli Home button, a rovnou se vám telefon otevřel. Neviděli jste tak notifikace na uzamčené obrazovce. Pokud tedy nastavení změníte dle našeho tipu, budete se muset smířit s tím, že notifikace někdy propásnete.

Podle prvních uživatelských ohlasů je ale původní nastavení příjemnější a více využívané. Když chcete vidět notifikace, rozsvítíte telefon stiskem tlačítko uspání nebo využijete novou funkci, kdy novější iPhony při zvednutí automaticky displej rozsvítí.

Dejte nám vědět pod článkem do komentářů, jaké nastavení preferujete a zda budete náš tip využívat.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?