Jak nainstalovat každou aplikaci na macOS Sierra

Nejnovější operační systém macOS Sierra ještě zpřísnil možnosti instalace aplikací. Většina stažených z internetu nefunguje. Jak to obejít?

Gatekeeper v systému macOS Sierra je nyní přísnější než kdy jindy. Na výběr máte už jen ze dvou možností, a to instalaci aplikací pouze z Mac App Storu nebo instalaci z Mac App Storu a od známých vývojářů. To znamená, že aplikace stažené z internetu půjdou nainstalovat jen v případě, že Apple bude chtít. Rozumějte, když usoudí, že jsou nezávadné. A takových moc není.

Na druhou stranu, americká firma moc dobře ví, co dělá a nechce běžným uživatelům dovolit instalace nebezpečných aplikací. I proto doporučujeme důkladně zvážit, zda opravdu neověřenou aplikaci chcete do svého Macu pustit. Toto nastavení je tak jen na vlastní nebezpečí a naše redakce nenese žádnou zodpovědnost za pozdější problémy s vaším systémem.

Návod, jak nainstalovat každou aplikaci v macOS Sierra

  1. Pokud máte otevřené Předvolby systému, tak je zavřete.
  2. Otevřete Terminál.
  3. V něm zadejte příkaz: sudo spctl --master-disable a potvrďte.
  4. Zadejte heslo do systému a potvrďte.
  5. Otevřete Předvolby systému a klikněte na položku Zabezpečení a soukromí.
  6. Teď uvidíte i třetí volbu pro instalaci stažených aplikací – Z libovolného zdroje.

Teď máte možnost nainstalovat jakoukoliv aplikaci, kterou stáhnete z internetu. Ještě jednou upozorňujeme, abyste si dobře rozmysleli, zda to opravdu uděláte. Velké množství takových aplikací totiž nefunguje nebo obsahují škodlivý kód. V některých případech ale dokáže toto nastavení ušetřit spoustu času a nervů.

Pokud byste chtěli poté nastavení změnit na výchozí, stačí dodržet stejný postup, jen změnit příkaz v terminálu za: sudo spctl --master-enable. Tím se opět vrátí pouze dvě volby do nastavení.

Kam dál?