iMyFone Umate udělá pořádek na vašem iOS zařízení

Mnozí z nás bojují s volným místem v iPhonu. Zvláště třeba u 16GB verze si stáhnete pár aplikací, natočíte nějaké video, a je obsazeno. iMyFone Umate pomůže.

Aplikací na úklid iOS zařízení je v App Storu hned několik. iMyFone jde na to ale jinak a lze stáhnou buď pro macOS, nebo Windows. Po připojení telefonu nebo iPadu kabelem se teprve objeví všechny volby, které ve vašem zařízení udělají pořádnou čistku. Ale pěkně popořadě.

 

Instalace levou zadní

Po stažení softwaru se objeví okno s ikonkou programu a složkou Aplikace. Ikonu vezmete a do aplikací ji přetáhnete. Je nainstalováno. iMyfone Umate Pro zabírá na disku něco málo přes 40 MB místa. Kromě profesionální verze je v nabídce i zkušební a standardní. Rozdíly si vysvětlíme dále v článku.

iMyFone Umate Pro


iMyFone

Firma iMyFone má na svědomí také programy D-Back iPhone Data Recovery nebo Umate iPhone Cleaner. Všechny pomáhají uvolňovat dostupné místo na zařízeních, obnovovat a spravovat důležitá data.

Software od iMyFone je určený pro koncové uživatele i firmy a používá se ve více než 100 zemích světa. Hlavním posláním zaměstnanců společnosti je poskytovat nejlepší služby pro každého uživatele a předcházet ztrátě dat a soukromí.

Zdroj: Facebook iMyfone


 

Pro zjištění stavu místa ve svém iPhonu jej musíte k Macu připojit. Bezdrátově to nepůjde. Samotná aplikace na to upozorňuje, a po připojení telefonu můžete rovnou začít skenovat úložiště zařízení. To chvilku zabere a čím větší je kapacita úložiště a více dat, tím to trvá déle. V mém případě na iPhonu 7 s 128 GB a využitými necelými 40 GB se jednalo přibližně o 10 minut. Aplikace nabádá, abyste během skenování telefon nepoužívali.

Po dokončení skenování se objeví přehledný rozpis dat dle kategorií, které je možné vyčistit. Aplikace se zaměřuje na tyto:

Junk Files – odpad, všechna data, která je možné rovnou smazat.
Temporary Files – dočasné soubory, většinou je používají aplikace sociálních sítí jako Facebook nebo Instagram.
Photos – po zvolení vyčištění u fotek je možné je komprimovat a poslat na cloudové úložiště.
Large Files – největší soubory v zařízení, například videa.
Apps – aplikace, které je možné rychle odinstalovat.

Budete překvapení, kolik dokáže iMyFone Umate Pro ušetřit cenného prostoru. Hlavně v případě zbytečných aplikací se může jednat až o desítky GB!

 

U každé kategorie se díky tlačítku „Clean“ můžete dostat do podrobného výběru, co se má smazat. Nebudete tak překvapení, o jaká data přijdete. Osobně mi přijde nejlepší položka Large Files, která zobrazí největší soubory v zařízení. Já tam měl natočená videa. Ta mohou zabírat i několik gigabajtů, a pokud je už nepotřebujete, jednoduše je smažte. Temporary Files jsou zase cennou volbou pro horečné uživatele sociálních sítí. Třeba takový Instagram má ve zvyku ukládat mnoho dočasných souborů.

Nejvyšší verze Pro nabízí jako jediná možnost Erase Private Data. Ta se podívá do nejhlubšího zákoutí zařízení a zobrazí historii prohlížení na webu, zprávy z iMessage a dalších chatovacích aplikací, poznámky nebo historii volání. Ukazuje i posílané přílohy, takže v případě, že si vyměňujete větší množství dat, ušetřené místo může narůst o další nezanedbatelné číslo. Takto objevená a smazaná data už není nikdy možné obnovit, protože aplikace provede jejich přepsání.

iMyFone Umate Pro

 

Užitečná aplikace s jednoduchým ovládáním

iMyFone Umate ve verzi Pro je užitečným softwarem ve vašem Macu. Hodí se hlavně u zařízení, která nedisponují dostatečně velkým prostorem na všechna data, která v nich potřebujete. Jednou za měsíc provést čistku a zbavit se pár GB nepotřebného odpadu je příjemné.

Program je v nejvyšší verzi zpoplatněn a vývojáři si řeknou o 30 dolarů. Standardní licence je o 10 dolarů levnější. Pokud byste chtěli aplikaci jen vyzkoušet, stáhněte si nejdříve zkušební verzi. Ta je zdarma a obsahuje mnoho omezení. Pro demonstraci funkčnosti a zvážení potřeby takové aplikace je ale ideální.

Pro naše čtenáře máme ale speciální nabídku, díky které ušetříte na jednu licenci 10 dolarů. Také je v nabídce rodinný balíček nebo firemní verze pro využití na neomezeném počtu zařízení.

 

Klady

  • Množství voleb a nastavení
  • Rychlé skenování
  • Jednoduché uživatelské prostředí

Zápory

  • Některé funkce jsou dostupné přímo v iOS
  • Nutnost připojovat iPhone kabelem k Macu

Aplikaci si můžete stáhnout přímo ze stránek iMyfone. Pokud využíváte stroj s Windows, tak stahujte zde.

Mnozí z nás bojují s volným místem v iPhonu. Zvláště třeba u 16GB verze si stáhnete pár aplikací, natočíte nějaké video, a je obsazeno. iMyFone Umate pomůže. Aplikací na úklid iOS zařízení je v App Storu hned několik. iMyFone jde na to ale jinak a lze stáhnou buď pro macOS, nebo Windows. Po připojení telefonu […]

Hodnocení

Ovládání
Užitečnost
Cena

Výborný!

Shrnutí : iMyFone Umate Pro je užitečným programem pro všechny, kteří bojují s nedostatkem místa na iOS zařízení. Za svoji cenu se proto vyplatí.

User Rating: Be the first one !
83


Kam dál?