iMessages nakonec pro Android nebudou, proč?

Letošní konference byla ve znamení velkých změn, dočkala se jich i služba iMessage?

Těsně před zahájením červnového WWDC 2016 kolovaly napříč celým internetem spekulace o službě iMessage. Podle všeho se služby měli dočkat také uživatelé konkurenční platformy Android. Během konference samozřejmě spekulace nabíraly na síle, neboť cupertinská společnost v minulém roce představila aplikaci Apple Music také pro Android. Konec konců iMessages budou nadále dostupné pro iOS, na konkurenčních systémech se neobjeví.

iMessage

 

Android má smůlu!

Vše nám objasnil redaktor zahraničního serveru The Verge, Walt Mossberg. Ten ve svém článku uvedl, že byl součástí jedné konverzace s jedním z vysokých představitelů americké společnosti Apple. Ten mu měl údajně prozradit, proč se služba iMessage nedostaví i na konkurenční platformu Android.

Podle všeho je to díky postavení iMessage vůči iOS a macOS, které může razantně ovlivnit prodeje skvělého hardwaru. Někteří zákazníci si Apple produkty kupují nejen kvůli skvělému kusu hardwaru, ale také kvůli této komunikační službě. Dalším důvodem je též uživatelská základna, která činí přes 1 mld. aktivních uživatelů. Díky tomu má Apple dostatečné množství dat na to, aby společnost zlepšila vývoj umělé inteligence, na které v posledních letech usilovně pracuje.

 

Apple Music logicky i pro Android

Co se týká služby Apple Music, tak ta logicky musela migrovat i na ostatní platformy. Je to hlavně kvůli konkurenci. Pokud společnost Apple chce konkurenčním službám vytřít zrak, musí přejít i na ostatní operační systémy. Apple tak musí zaujmout co nejvyšší počet potenciálních zákazníků, aby mohl konkurovat ostatním službám – Spotify a další.

Zdroj: 9to5Mac , MacRumorsKam dál?