Samsung se opičí po Applu a jeho příští telefon Galaxy S8 má postrádat 3,5mm jack

Samsung opět následuje americkou společnost a hodlá odebrat ze své vlajkové lodě, Galaxy S8, sluchátkový 3,5mm jack konektor.

Kromě toho přímo chce porazit i příští generaci iPhonu. A to tak, že integruje virtuální tlačítko plochy do displeje. O to se podle spekulací pokouší i kalifornská firma. Psali jsme v našem článku: Budoucí iPhone 8 má být větší a bez rámečků kolem displeje.

Samsung Galaxy S8

Odstranění sluchátkového konektoru umožní Samsungu zvětšit baterii v zařízení a také ztenčit celý telefon. Pro nabíjení by měl být k dispozici USB-C konektor a také v balení uživatelé naleznou sluchátka s tímto připojením. Tedy tak, jak je to u iPhonu 7.

Výměna fyzického tlačítka za virtuální je také na spadnutí. Otázkou zůstává, jak to budou Jihokorejci řešit. Tím, že by se jim podařilo integrovat tlačítko přímo do displeje, by Apple mohli předstihnout. Alespoň v něčem by tak byli na prvním místě.

 

Bezdrátová sluchátka zažívají díky odstranění jack konektoru boom

V současnosti se díky odstranění sluchátkového konektoru v iPhonu 7 velmi rozmáhají bezdrátová sluchátka. To může být šance i pro Samsung. Ať už v podobě uvedení vlastních sluchátek nebo spolupráci s jiným výrobcem.

Každopádně se bude muset asijská značka vytáhnout. Po katastrofálním průběhu prodeje jeho modelu Galaxy Note 7, se bude snažit odčinit svoji pošramocenou pověst. I když se prvotní údaje o věrnosti uživatelů značce nezdály tak černé, velká řádka z nich přešla právě na Apple zařízení.

 

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?